banner39

Bilecik'te 4,7 büyüklüğünde deprem

Merkez üssü Bilecik olan 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İstanbul'da da hissedildi.

Yurt Haberleri 11.07.2011, 19:18 11.07.2011, 21:04
Bilecik'te 4,7 büyüklüğünde deprem

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Merkez üssü Bilecik'te saat 19.09'da Richter ölçeğine göre 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İstanbul'da da hissedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasahtanesi ve Deprem Araştırma Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre saat 19.09'da merkez üssü Bilecik olan 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre yerin 5 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem Bilecik'in dışında İstanbul, Kocaeli, Bursa, Eskişehir ve Sakarya illerinde de hissedildi.

Maddi hasara yolaçan depremde, ilk belirlemelere göre ölen ve yaralanan olmadı. Depremle birlikte Bilecik kent merkezinde vatandaşlar ev ve işyerlerini terkederek sokaklara ve açık alanlara çıktı.

Sarsıntıyla birlikte Bilecik Devlet Hastanesi'nde hastalar, önlem amacıyla sedyeyle bahçeye çıkarıldı.

Depremde, kent merkezindeki Ertuğrulgazi Mahallesi'nde bulunan bir hipermarket şubesinde hasara yol açtı.

Hipermarketin bir duvarı hasar görürken, camları kırıldı. Hipermerkette bulunan çalışanlar ile müşterilerin ise yaralanmadığı belirtildi.

Yetkililer ilçe ve köylerde hasar olup olmadığının araştırıldığını; gelen ilk bilgilerde merkeze bağlı Gülümbe Köyü'nde bir evin hasar gördüğünü, Silvi Köyü'nde de bir cami minaresinin yıkıldığını tesbit edildiğini söyledi.

4.7 büyüklüğündeki depremin ardından saat 19.25'te merkez üssü Pazaryeri İlçesi olan 2.7, saat 19.29'da ise merkeze bağlı Yarhisar (İlyasbey) köyü olan 3.1 büyüklüğünde depremler meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) Ulusal Deprem İzleme Merkezi (UDİM) Müdürü Dr. Doğan Kalafat, Bilecik'in Bozüyük ilçesinde saat 19.09'da meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki depremle ilgili olarak, "Deprem hafif şiddettedir, endişe edilecek bir durum söz konusu değildir" dedi.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?