banner39

Bir doktora saldırı vakası da Iğdır'da

Iğdır'da bir doktor, bir hastanın 20 yakınının toğlu saldırısına uğradı

Yurt Haberleri 05.08.2013, 12:45 05.08.2013, 12:45
Bir doktora saldırı vakası da Iğdır'da

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Iğdır Devlet Hastanesi'nde dahiliye uzmanı ve yoğun bakım sorumlusu Dr. İrfan Tursun, yaklaşık 20 kişilik hasta yakını tarafından darp edildi.

Dün saat 15.30 sıralarında Devlet Hastanesi'nin Acil Servisi'nde Dr. İrfan Tursun'un yanına gelen hasta yakınları, hastalarının durumunu sordu. İddiaya göre, "Hastanıza ben bakmadım, bilmiyorum" diyen Dr. Tursun, daha sonra araçla hastaneden ayrılırken bir hasta yakını tarafından sözlü saldırıya uğradı. Ardından bindiği arabanın kapısını zorlayan hasta yakını, doktora tekme attı. Doktorun saldırgana karşılık vermesi üzerine hastane bahçesinde bekleyen yaklaşık 20 kişilik hasta yakınları, Doktor İrfan Tursun'un üzerine yürüdü. Doktor Tursun, kalabalığın arasından kaçarak hastane içine girdi.

Saldırıyı hafif sıyrıklarla atlatan Doktor İrfan Tursun, Iğdır Devlet Hastanesi'nde tedavi olurken, doktora saldıran şahıslar gözaltına alındı. Saldırganlardan şikayetçi olan Dr İrfan Tursun, Iğdır'ın böyle üzücü olaylarla anılmaması için açıklama yapmak istemediğini belirtti.

Iğdır Devlet Hastanesi Başhekimliği önünde meydana gelen saldırı, güvenlik kamerasına da yansıdı. Aracına binen doktora hasta yakını önce aracın kapısını defalarca çarpıyor. Daha sonra araçtan inen doktora tekme atıyor. Doktorun kendini savunmasının ardından ise hastane bahçesinde bekleyen 20'ye yakın hasta yakını, doktor İrfan Tursun'un üzerine yürüyor.

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?