banner39

Bir kadın cezaevinden kaçırıldı

Bursa'da polisin cezaevine götürdüğü hükümlü kadın, yakınları tarafından kaçırıldı.

Yurt Haberleri 22.03.2012, 05:20 22.03.2012, 05:20
Bir kadın cezaevinden kaçırıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, uyuşturucu ticareti yapmak suçundan hüküm giymiş bir kadının, güvenlik güçlerince cezaevine teslim edilirken, polisi sert bir cisimle başına vurarak etkisiz hale getiren yakınları tarafından kaçırıldığını bildirdi.

Alınan bilgiye göre, önceki gün, ''Uyuşturucu ticareti yapmak'' suçundan İnegöl ilçesinde yakalanan Aygül İnce, hakkında kesinleşmiş hapis cezası dolayısıyla akşam saatlerinde Bursa E Tipi kapalı cezaevine sevk edildi. Polis ekibi, İnce'yi cezaevine teslim edeceği sırada, cezaevinin önünde bekleyen ve hükümlünün yakınları olduğu iddia edilen 15 kişilik bir grubun saldırısına uğradı.

Tutuklu yakınları, polis memuru Celal Kaplan'ı, kafasına sert bir cisimle vurarak etkisiz hale getirdi. Saldırganlar, polisin elinden aldıkları tutuklu kadını bir otomobile bindirerek kaçırdı. Yaralı memur, olay yerine gelen ambulansla Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesine kaldırıldı.

Kaplan'ı ziyaret etmek için Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gelen İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''İnegöl ilçesinde, uyuşturucu ticareti yapmaktan hüküm giymiş ve Yargıtayda cezası onanmış bir kadın, cezaevine teslimi sırasında, tutuklunun yakınları olan 15 kişinin polise saldırması sonucu cezaevi kapısından kaçırılmıştır. Arkadaşımızı, kafasına sert bir cisimle vurmak suretiyle yaralamışlar. Arkadaşımızın kafasında kırıklar var ama hayati tehlikesi şu anda yok. Bu saldırıyı yapanlardan 3 kişiyi arkadaşlarımız yakaladı. Diğerlerinin de yakalanması için çalışmalarımız devam ediyor'' dedi.

Bir araçla, olay yerinden kaçırılan kadın ve diğer saldırganların yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatıldı.Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?