banner15

Bir PKK'lı teslim oldu, biri de yakalandı

Ağrı'da PKK mensuplarından bir kişi operasyon sırasında yakalandı; bir başka örgüt mensubu ise kendi rızasıyla teslim oldu

Bir PKK'lı teslim oldu, biri de yakalandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Ağrı'da yol kontrolü esnasında PKK'ya mensup 1 kadın terörist yakalandı. Doğubeyazıt'ta da 1 kişi babasının aracılığı ile silahsız teslim oldu.

Bu arada, Erzincan İl Jandarma Komutanlığınca, Ergan Dağı bölgesinde Pusu/Dinleme faaliyeti yürüten jandarma asayiş komando timine, 7-8 PKK'lı tarafından ateş açıldı. Çatışma saat 23.00 sularında kısa aralıklarla yaklaşık 30 dakika sürdü. Söz konusu teröristlerin karanlıktan yararlanarak kaçmaları üzerine temas kesildi. Temasta herhangi bir zayiat meydana gelmedi.

Silahlı 5 kişi tarafından, Elazığ Palu Burgudere Köyü bölgesinde, yapımı devam eden Elazığ-Tatvan demiryolu inşaatı ve Orman Bölge Müdürlüğü koordinesinde orman kesiminde çalışan kişilere yönelik eylemlere mani olmak amacıyla Pusu/Dinleme faaliyeti yürüten Elazığ İl Jandarma Komutanlığı unsurlarına, uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.

Yapılan silahlı saldırıya, jandarma unsurlarının karşılık vermesi üzerine yaklaşık 5 dakika süreyle çatışma yaşandı. Örgüt mensuplarının karanlıktan yararlanarak kaçmaları üzerine temas kesildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2014, 12:11
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48