banner15

Bombalı aracı bulan polislere ödül

İçinde 5 kilogram TNT yüklü aracı ele geçiren polislere 1000'er lira para ödülü ile teşekkür plaketleri verildi

Bombalı aracı bulan polislere ödül

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Şanlıurfa'da, Suriye plakalı otomobilde 5 kilo TNT bulan 3 polis memuru, İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı tarafından ödüllendirildi.

Asayiş Ekipler Amirliği'nde düzenlenen ödül törenine; İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, emniyet müdür yardımcıları ile şube müdürleri ve polisler katıldı.

Pınarbaşı, denetimlerde bombayı bulan polis memuru Kamil Özcan, Resul Ayhan ve Mehmet Tezcan'a 1000 Lira para ödülü ile Teşekkür Belgesi verdi. Asayiş Şube Müdürlüğü'nde görevli polisler ise kendi aralarında para toplayarak aldıkları takım elbiseleri, bombayı bulan meslektaşlarına hediye etti.

Ödül alan polisler, daha sonra İl Emniyet Müdürü Pınarbaşı ile meslektaşlarına teşekkür etti. Ödül töreninin ardından kurban kesildi ve polisler, ekip araçlarıyla Ekipler Amirliği'nden ayrıldı.

Kent merkezinde dün sabaha karşı polisler tarafından yapılan yol uygulamasında aranan Suriye plakalı bir otomobilin bagajındaki ayakkabı kutularından tahribat gücü yüksek 5 kilo TNT ele geçirilmiş, olayla ilgili gözaltına alınan araç sürücüsü İsmail İ.'de tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2014, 09:39
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48