Boykota uyulmayınca araç yaktılar!

BDP'nin ‘anadilde eğitim hakkı' gerekçesiyle 16 Eylül'de başlattığı ve bir hafta sürecek olan okulları boykot çağrısı Doğu ve Güneydoğu'da karşılık bulmadı. Bu yüzden Diyarbakır'da Milli Eğitim'in araçları yakıldı

Boykota uyulmayınca araç yaktılar!

Hakkâri dışındaki bütün illerde vatandaşlar çocuklarını okula gönderdi. Diyarbakır'da da halkın boykota uymamasına tepki gösteren terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H, Yenişehir ilçesinin Şehitlik semtinde 3'ü vatandaşa, 2'si Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ait 5 aracı molotof bombası atarak yaktı. 2 minibüs ve 3 otomobil kullanılmaz hale gelirken yüzü kapalı örgüt yandaşları kaçtı.

Barış ve Demokrasi Partisi’nin ‘anadilde eğitim hakkı’ gerekçesiyle 16 Eylül’de başlattığı ve bir hafta sürecek olan okulları boykot etme çağrısı Doğu ve Güneydoğu illerinde karşılık bulmadı. Bölgede Hakkâri dışındaki bütün illerde vatandaşlar çocuklarını okula gönderdi. Diyarbakır’da da halkın boykota uymamasına tepki gösteren terör örgütünün gençlik yapılanması, 5 aracı kundakladı. Yenişehir ilçesinin Şehitlik semtinde bulunan Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde park halinde iki minibüs ile yine Şehitlik caddesinde vatandaşlara ait 3 otomobil molotof bombası atılmak suretiyle yakıldı.

Olaydan hemen sonra itfaiye ekipleri yanan araçlara müdahale etti. Araçlar kullanılmaz hale gelirken yüzü kapalı örgüt yandaşları ara sokaklara kaçarak kayboldu. Polis çevrede geniş güvenlik önlemi alarak operasyon başlattı; ancak zanlılar yakalanamadı. Saldırıyı terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H’nin anadilde eğitim için başlatılan boykot kararına halkın katılmamasına tepki amacıyla yaptığı öğrenildi.

Kaynak: Zaman

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2013, 12:14
banner53
YORUM EKLE

banner39