banner39

BTSO -İTİCÜ işbirliği

İTİCÜ ile yapılan protokol gereği Bursa Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine yüksek lisans eğitiminde yüzde 25 indirim yapılacak

Yurt Haberleri 12.03.2012, 11:27 12.03.2012, 11:34
BTSO -İTİCÜ işbirliği

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile İstanbul Ticaret Üniversitesi (İTİCU) arasındaki işbirliği protokolü ile oda üyelerine yüksek lisansta yüzde 25 indirim yapılacak.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez, "eğitim yatırımları ve işbirlikleri konusunda şehrine ve bölgesine ciddi katma değer katan Oda'nın İstanbul Ticaret Üniversitesi ile yapılan protokolle de önemli bir fayda oluşturacağını" söyledi.

Sönmez bu inancını "Odamız, geçmişten bugüne ilköğretimden üniversiteye, teknik eğitimden mesleki eğitime kadar pek çok alanda hem yatırımlar yapmış hem de ciddi işbirliklerine imza atmıştır. 2 yıl önce kurduğumuz Eğitim Vakfımız ile eğitim alanındaki gönüllü çalışmalarımızı taçlandırdığımıza inanıyorum" dedi.

İTİCU Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekren de "protokol ile yapmayı planladıkları işbirliğinin sadece lisansüstü eğitimde sınırlı kalmayıp üniversite bünyesinde yer alan Dış Ticaret Enstitüsü ve Sürekli Eğitim Merkezi'nin de bu süreçte aktif rol oynayacağını" kaydetti. "İşbirliği protokolü ile BTSO üyelerine yüzde 25 indirim sağlanacağını" da belirten rektör Ekren, "Bursa'yı üniversitenin itibar ölçümü konusundaki tecrübesinden de yararlanmaya" davet etti.

Yorumlar (0)
19
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?