banner39

Buca CHP'de tepki istifaları sürüyor

Buca eski İlçe Yöneticisi Sedat Erşahin ve Buca CHP Örgütü'nün tanınan isimlerinden olan inşaatçı Atahan Yılmaz CHP'den istifa etti

Yurt Haberleri 21.06.2012, 15:12 21.06.2012, 15:12
Buca CHP'de tepki istifaları sürüyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP'den geçtiğimiz günlerde istifa ederek Ak Parti'ye geçen CHP İl eski Yöneticisi ve DİSK Ege Bölgesi eski Temsilcisi Azad Fazla'nın istifasının ardından artçı istifalar başladı.

Buca eski İlçe Yöneticisi Sedat Erşahin ve Buca CHP Örgütü'nün tanınan isimlerinden olan inşaatçı Atahan Yılmaz da CHP'den istifa ettiler. İstifa edenlerden Erşahin ve ailesine mensup 10 kişinin AK Parti'ye geçeceği öğrenilirken, istifaların ardında Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı ve Buca İlçe Başkanı Bektaş Gül'e tepki olduğu öğrenildi.

Mahalli basın organlarında yer alan haberlere göre, CHP'nin Buca'da kazandığı ilk seçim olan 29 Mart 2009 yerel seçimleri sırasında ilçe yöneticisi olan Sedat Erşahin, istifa konusunda uzunca süredir düşündüğünü belirterek, "beklemelerimiz ve görüşmelerimize rağmen ilçede devam eden rahatsızlık düzelmeyince, istifa kararı aldık. İstifamızı da İlçe Başkanı Bektaş Gül ile tartışma yaşanmaması için posta ile genel merkeze gönderdik. Böyle olması gerekiyordu. Önümüzdeki günlerde benimle birlikte istifa eden ailemden 10 isim ile birlikte AK Parti'ye geçeceğiz" dedi.

BELEDİYEDE RAHATSIZLIK VAR

Sedat Erşahin, "fazla detaya girmek istemiyorum. Bu konuda önümüzdeki günlerde çok önemli açıklamalarda bulunacağım. Yalnız şunu ifade etmek isterim ki, Buca'da rahatsızlık ciddi boyuttadır. Belediye Başkanı Ercan Tatı'nın nasıl hizmet ettiğini herkes biliyor. Bu konuda bir şey demeye gerek var mı? İlçe başkanlığı sonrası yaşanan süreçte ortadadır. Pek yakında bu konuları da kapsayan önemli açıklamalarda bulunacağım" diye konuştu.

Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?