Büyükçekmece'de kayık battı; iki ölü, bir kayıp

Büyükçekmece'de alabora olan kayıktaki üç kişi kurtarılırken iki kişinin cesedi bulundu, kayıp bir kişiyi arama çalışmaları sürüyor

Büyükçekmece'de kayık battı; iki ölü, bir kayıp

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Büyükçekmece açıklarında 6 kişinin bindiği kayığın alabora olması sonucu 2 kişi ölürken, 3 kişi kurtarıldı. Kayıp bir kişinin bulunması için başlatılan arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Alınan bilgiye göre, Güzelce sahilinden gezmek için 4 metrelik kayıkla denize açılan ikisi amca çocuğu 6 arkadaş, kayığın alabora olması sonucu denize düştü. Çevredeki balıkçıların yardımıyla 3 kişi kurtarılırken, 3 kişi kayboldu. İhbar üzerine olay yerine Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Helikopter desteğinin de sağlandığı aramalarda dalgıçlar da kayıpları bulmak için çalışma başlattı. 

Yaklaşık bir saat süren çalışmaların ardından 2 kişinin cesedine ulaşıldı. Hayatını kaybeden Fatih ve Kayhan Çileli'nin yüzme bilmedikleri ve amca çocukları olduğu ortaya çıktı.

Dalgıçlar, Fatih ve Kayhan’ın cesedini el ele tutuşmuş vaziyette bulduklarını belirtti. Bu arada denize açılmadan önce bazı balıkçıların, kayığın küçük olması nedeniyle gençleri uyardığı öğrenildi. 

Kayıp bir kişinin bulunması için başlatılan arama çalışmaları sürüyor. 

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2015, 08:49
banner53
YORUM EKLE

banner39