banner39

CAFERİDER madenciler için helva dağıttı

CAFERİDER, hayatını kaybeden madenciler için Kur'an-ı Kerim okuttu, 2 bin kişiye helva dağıttı

Yurt Haberleri 17.05.2014, 17:00 17.05.2014, 17:00
CAFERİDER madenciler için helva dağıttı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Caferilik İnancını Tanıtma Araştırma ve Eğitim Derneği (CAFERİDER), Soma'daki faciada hayatını kaybeden madenciler için Kur'an-ı Kerim okuttu, 2 bin kişiye helva dağıttı.

Dernek tarafından Halkalı Meydanı'nda kurulan taziye çadırında gerçekleştirilen program, Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Duaların edildiği programda, yere madencileri simgeleyen kömür, eldiven ve kask konuldu.

Programda konuşan CAFERİDER Başkanı Sinan Kılıç, Manisa'nın Soma ilçesindeki maden ocağında ekmeğini kazanırken hayatını kaybeden vatandaşların acılarını paylaşmak ve Allah'tan rahmet dilemek için "Taziye Meclisi"ni topladıklarını söyledi.

Facianın, Türk milletini derinden üzdüğünü belirten Kılıç, "Kaza sadece her türlü tedbirin alınmasına rağmen, beklenilmeyen ve umulmayan bir şeydir. Maden ocağı gibi tehlikeli işlerde ölüme ya da can kaybına yol açmayacak şekilde iş düzeninin kurulması aklın ve vicdanın gereğidir. Bunu sadece kader olarak nitelemek doğru değildir. Kur'an'da da belirtilir. Amaç ölüm değil, yaşamdır" diye konuştu.  

Kılıç, Caferiler olarak Türk milletinin herhangi bir ferdinin acısını kendi acıları gibi gördüklerini belirterek, Soma için yardım kampanyası düzenlemeyi düşündüklerini kaydetti.

Programın sonunda helva dağıtıldı.

banner53
Yorumlar (0)
21
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?