banner39

banner35

Cağaloğlu'nda tarihi binada yangın

Cağaloğlu'nda bulunan, Türk Ocağı'na ait çay bahçesinin ahşap bölmelerinde çıkan yangın korkuttu. Aynı avluda Sultan Abdulhamid'in türbesi ve Said Halim Paşa'nın mezarı da var

Yurt Haberleri 24.02.2014, 07:42 24.02.2014, 09:05
Cağaloğlu'nda tarihi binada yangın

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Sultanahmet'teki Türk Ocağı İstanbul Şubesi Kültür Sanat Merkezi çay bahçesi yandı. Alınan bilgiye göre, Mollafenari Mahallesi Babıali Caddesi'ndeki Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nin bitişiğinde yer alan Türk Ocağı İstanbul Şubesi Kültür Sanat Merkezi çay bahçesinin ahşap bölmelerinin tutuşması sonucu yangın çıktı. İhbar üzerine birçok itfaiye ekibi olay yerine geldi. Yangının okula sıçramaması için itfaiye ekipleri yoğun çaba gösterdi. 

Yangın büyüyünce çevre ilçelerden de gelen itfaiye ekipleri alevlere müdahale etti. Araçlardaki su seviyesinin azalması üzerine, itfaiye ekipleri sokak başında bulunan yangın musluğundan su almak istedi. İtfaiye erinin yoğun uğraşlarına rağmen yangın musluğu çalışmadı. 

Ekipler, yangını 1 saat içinde kontrol altına alarak söndürdü. Ahşap olan çay bahçesinin kül olduğu yangının nedenini belirlemek için çalışma başlatıldı.

Çay bahçesinin bulunduğu hazirede Sultan Abdulhamid'in türbesi ve Said Halim Paşa başta olmak üzere birçok Osmanlı büyüğünün mezarı da bulunuyor.

Yorumlar (0)
23
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?