banner39

Çağlayan Adliyesi'nde silahlı saldırı

Çağlayan Adliyesi'nde görülen bir davanın duruşmasından sonra davanın ilgili tarafları arasında adliye binası dışında çatışma çıktı

Yurt Haberleri 22.05.2012, 15:59 22.05.2012, 16:02
Çağlayan Adliyesi'nde silahlı saldırı

İstanbul'da Gültepe'de 7 ay önce işlenen Serdar Açıkkapı cinayetine ilişkin davanın ilk duruşması bugün Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda görüldü.

Duruşma sonrası Serdar Açıkkapı'nın bir yakını, adliyenin karşısındaki Abide-i Hürriyet Caddesi üzerinde giderken sanık yakınının saldırısına uğradı.Sanık yakını, isminin Tarık Nallıoğlu olduğu öğrenilen şahsa 3 el ateş etti.

Bacaklarından vurulan şahıs kanlar içinde kalırken, zanlı ise kaçarak izini kaybettirdi. Yaralı şahıs olay yerindeki taksiye binerek hastaneye gitti. Zanlının silahından çıkan kurşunlar olay yerindeki bir aracın lastiğine de isabet etti. Silah seslerini duyan polis ekipleri ise adliye çevresinde koşarak zanlıyı aradı. Bu sırada adliyeden çıkan vurulan şahsın yakınları, karşı taraftan olduğunu düşündükleri bir şahsa saldırdı. Şahsı tekme tokat döven grubu araya giren polis sakinleştirdi. Polis tarafları yaka paça gözaltına aldı.

Görgü tanıkları, "Biz buraya cinayet davasına gelmiştik. Yaralanan kişinin ismi Tarık. Birden silah sıkılmaya başladı" dedi. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, kaçan şahsın peşine düştü.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?