banner15

Çankaya eski belediye başkanı gözaltında

Aralarında eski Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz'ın da bulunduğu 20'den fazla kişi 'ihale yolsuzluğu' operasyonunda gözaltına alındı.

Çankaya eski belediye başkanı gözaltında

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Ankara Cumhuriyet Savcılığı'nca ihaleye fesat karıştırıldığı iddiasıyla yürütülen soruşturmada, aralarında eski Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz'ın da bulunduğu 20'den fazla kişi gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Ankara Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla belediyenin sağlık taramalarına ilişkin yaptığı ihalelere fesat karıştırıldığı iddiasıyla önceden belirlenen adreslere operasyon düzenledi.

Operasyonda aralarında eski Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz ile Çankaya İlçe Sağlık Müdürlüğü eski çalışanları ve bazı özel firma yetkililerinin de bulunduğu 20'yi aşkın kişi gözaltına alındı.

Sağlık taraması için yapılan ihalelerde özel firmalara yaklaşık 4 milyon lira haksız para ödendiği ileri sürüldü.

Zanlılar ifade işlemleri için Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

"YAMYAMLARI DOYURAMIYORUM"

Eryılmaz, Çankaya Belediye Başkanlığını yaptığı dönemde ortaya çıkan bir ses kaydında CHP'liler için "Yamyamları doyuramıyorum" demişti. Eryılmaz'ın sözleri üzerine yolsuzluk operasyonları yapılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2012, 18:15
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35