banner39

Çankırı-Kastamonu 1 saate inecek

Çankırı - Kastamonu arasındaki mesafe, Ilgaz dağında yapılacak olan tünelin bitmesiyle birlikte, 2 saat olan yol, 1 saate düşürülüyor.

Yurt Haberleri 09.11.2012, 19:59 09.11.2012, 19:59
Çankırı-Kastamonu 1 saate inecek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ilgaz dağı sürücülerin korkulu rüyası olmaktan çıkıyor. Çankırı Kastamonu arasına tünel yapılıyor. Tünelle birlikte ülke ekonomisine 40 milyon lira katkı sağlanacak.

Çankırı - Kastamonu, Kastamonu- Çankırı arasında tünel ile birlikte bölünmüş yol da bitmiş olacak. Yol ve tünel bittiğinde Kastamonu-Çankırı arası 1 saate inecek.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım,"Ilgaz'da yolda kalmak yok. Bu tünelden girecek, beş buçuk kilometre tek bir yağmur kar damlası bile görmeden güzel güzel bu dağı aşıp Kastamonu’ya veya Kastamonu'dan gelip, Ilgaz'a Çankırı'ya vatandaşlarımızı rahatça ulaşacaklar " dedi.

275 milyon liraya mal olacak tünel 2014 yılının Mayıs ayında açılacak.

Bakan Yıldırım'a kış lastiğinin kimler için zorunlu olacağı da soruldu.

Yıldırım, "1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında kış şartlarına uygun, kar lastiği mecburiyeti getirdik. Bu süreler kış şartlarına göre değiştirilebilir. Öne alınabilir, sona ertelenebilir. Şu anda ilk etapta şehirlerarası yolcu ve yük taşımaya yönelik araçları kapsıyor. İleriki yıllarda da diğer araçlara yaygınlaştırılacak." dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?