banner39

Çaycuma'da sıkıntılı bekleyiş sürüyor

Çay Cuma'da köprünün yıkılması sonucu kaybolanların bulunması için çalışmalar sürerkek kayıp yakınlarının endişeli bekleyişi sürüyor

Yurt Haberleri 08.04.2012, 16:38 08.04.2012, 16:38
Çaycuma'da sıkıntılı bekleyiş sürüyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Çaycuma'da Filyos Çayı üzerindeki köprünün bir bölümünün çökmesiyle çaya düşen minibüsteki yolcular ve köprüden geçen yayaların ailelerinin endişeli bekleyişi sürüyor. Çalışmalara askeri ekipler de destek veriyor.

Erken saatlerde kurtarma çalışmalarına başlayan İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerine 5'nci Ana Jet Üssü Arama Kurtarma Komutanlığı Melek Filo'dan gelen 9 kişilik ekip de destek veriyor.

Sabah saatlerinden itibaren Filyos Çayı kenarına gelen vatandaşlar yakınlarının kurtarılması için yürütülen çalışmaları heyecanla takip ediyor.

Ali Kaya isimli vatandaş, 2 gündür dere kenarında kaldıklarını belirterek, akrabalarının kurtarılması için yetkililerden destek istediklerini söyledi.

Ağabeyi Veli Kaya'nın da minibüsün içinde olduğunu tahmin ettiklerini ifade eden Ali Kaya, ''Biran önce minibüse ulaşmak istiyoruz. Hepimiz mahvolduk. Yetkililerden ricamız devletin tüm imkanlarını seferber etsinler. Burada sadece birkaç ekip var çalışan. Lütfen ekip sayısı arttırılsın''dedi.

Bu arada olay yerinde çalışan kurtarma ekipleri çay kenarına getirdikleri vinçlerle çayın bir kenarını büyük kayalarla doldurmaya başladı.

Ekipler derenin bir kenarını köprünün yıkıldığı yere kadar dolgu yaptıktan sonra,suyun yönünü değiştirerek minibüse ulaşmaya çalışıyor.

Yetkililer köprünün yıkıldığı yerde minibüsün olup olmadığını henüz tam bilemediklerini belirterek, ulaştıklarında bunun belli olacağını ifade ettiler.

banner53
Yorumlar (0)
9
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?