banner15

Cellabiye giyen yabancı öğrenciye ırkçı saldırı

Mimar Sinan Üniversitesi'nin güvenliği, Cellabiye giyen Libyalı öğrenciyi görünce paniğe kapılarak onu durdurmak istedi. Öğrenci ile güvenlikçiler arasında çıkan arbedede tartaklanan öğrenci fenalaştı

Cellabiye giyen yabancı öğrenciye ırkçı saldırı

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na sırt çantasıyla ve hızla girmeye çalışan yabancı uyruklu kişiye güvenlik görevlileri müdahale etti. Kısa süreli arbedenin ardından durdurulan ve polise teslim edilen şüphelinen Libya uyruklu olduğu anlaşıldı. Tartaklandığı halinden anlaşılan öğrenciye "terörist" muamelesi yapan güvenlik görevlileri ise "Konuşmaya çalıştık cevap vermiyordu. Biz de müdahale ettik. Tekme falan atıyordu. Kolundan tutup çıkardık." diyerek kendini savundu.

Saat 11.00 sıralarında Başbakanlık Çalışma Ofisi’nin bitişiğinde yer alan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı okul aile birliği binasına girmeye sırt çantalı kişi güvenlik görevlilerinin şüphesini uyandırdı. Özel güvenlik görevlileri binaya hızla girmeye çalışan yabancı uyruklu şüpheliyi durdurdu ve binaya girmesine engel oldu. Bu sırada görevlilerle şüpheli arasında arbede yaşandı. Etkisiz hale getirilen şüpheli polise teslim edildi. Yabancı uyruklu şüpheli bu sırada fenalaştı ve baygınlık geçirdi. Olay yerine çağrılan sağlık ekibi şüpheliye Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Polis şüphelinin olay yerindeki sırt çantasını inceledi ancak suça konu olacak bir bulguya rastlamadı. Çantada, 22 yaşında Ali Abdulsalam Rasim adlı bir Libyalı adına düzenlenmiş kimlik bulundu. Rasim’in İstanbul Üniversitesi’nde öğrenci olduğu anlaşıldı.Libyalı’ nın şüpheli hareketlerde bulunarak üniversiteye girmeye çalıştığını söyleyen güvenlik görevlisi, "Hızlıca okula girdi üzerinde sırt çantası vardı. Konuşmaya çalıştık cevap vermiyordu. Biz de müdahale ettik. Tekme falan atıyordu. Kolundan tutup çıkardık. Karşıda bekleyen polislere teslim ettik. Polisler konuşurken kendi kendine bayıldı. Her haliyle şüpheliydi. Kılık kıyafeti, konuşmaması bizi şüphelendirdi. Direkt okul aile birliği binasına gidince insanın aklına her şey gelebiliyor. Canlı bomba da olabilirdi açıkçası. Hiç konuşmuyor, cevap vermiyordu. Polisler çantasını inceledi herhangi bir şey çıkmadı" diye konuştu.

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2014, 16:29
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35