Cevizlibağ Metrobüs Durağı açıldı

Günde ortalama 35 bin kişinin kullandığı Cevizlibağ Metrobüs istasyonunda iki ay önce başlatılan genişletme çalışmaları sona erdi

Cevizlibağ Metrobüs Durağı açıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Cevizlibağ metrobüs istasyonunda yürütülen çalışmalar tamamlandı. Mevcut üst geçitlere ilave olarak 40 metre uzunluğunda, 8 metre genişliğinde platform yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, metro-metrobüs bağlantısını sağlayan ve aktarma merkezi olarak kullanılan istasyonun günlük ortalama 35 bin kişi tarafından kullanıldığı hatırlatıldı.

Üst geçit merdivenleri ile turnikelerdeki yoğunluğu rahatlatmak amacıyla Cevizlibağ metrobüs istasyonunda mevcut üst geçitlere ilave olarak, istasyona doğru 40 metre uzunluğunda ve 8 metre genişliğinde platform yapıldığı belirtildi.

Yeni yapılan platform üzerine turnikelerin taşındığı, engelli ve yaşlı vatandaşlar için asansör yeri ayrıldığı aktarılan açıklamada, bir ay içinde faaliyete geçeceği kaydedildi.

Mevcutta 1.90 metre genişliğindeki yaya merdiveninin 3 metre olacak şekilde genişletildiği ifade edildi.

Çalışmanın projesinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi-Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü'nce yapıldığı, uygulamaların ise Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü'nce gerçekleştirildiği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2013, 17:11
banner53
YORUM EKLE

banner39