banner39

CHP binasını işgal eden işçiler kazandı

CHP'li belediye tarafından işten atılan işçiler partinin İstanbul İl Başkanlığı'nı işgal edince parti yönetimi devreye girdi, işçilerin tüm hakları iade edildi.

Yurt Haberleri 27.01.2015, 09:34 27.01.2015, 10:23
CHP binasını işgal eden işçiler kazandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul Sarıyer Belediyesi’nde çalışırken ellerinden alınan haklarının geri verilmesini istedikleri için işten atılan işçiler, CHP İstanbul İl Başkanlığı’nı işgal ettikten sonra haklarına kavuştular. CHP Genel Merkezi ve İstanbul İl Başkanlığı'nın devreye girmesiyle işçilerin tüm hakları iade edildi.

CHP’li Sarıyer Belediyesi’nin Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde çalışırken, yol ve yemek ücretleri ile sigorta primlerinin ödenmesi ve yıllık izinlerinin kullanma haklarını talep ettikleri için işten çıkarılan Sarıyer Belediyesi işçileri, dün CHP İstanbul İl Başkanlığı’nı işgal etti.

4. Levent’te bulunan il başkanlığını işgal ederek, binanın en üst katında bulunan işçiler, talepleri kabul edilip işe geri alınana kadar eylemlerini sürdüreceklerini belirtti.

İşçilerin eylemi medyaya yansıyınca CHP yönetimi derhal harekete geçerek anlaşma sağladı. İşçiler yeniden işe alındı, ellerinden alınan tüm hakları iade edildi.

Yapılan anlaşmadan sonra işçiler işgali sonlandırdı.

PROTOKOL

İşçilerle belediye arasında yapılan protokol maddeleri şöyle:

1- Sarıyer Belediyesi Park veBahçeler Müdürlüğünden işten atılan işçilerin tamamı kazanılmış hakları korunarak işe geri alınacak ve işe girişleri yapılacak. (İşçilerin SGK giriş kayıtları yapıldı ve internet ortamında görüldükten sonra kabul edildi.) İşçiler 28 Ocak 2015/ Çarşamba günü iş başı yapacaklar.

2- İşçilerin kazanılmış tazminat v.s. haklarının tamamı 27 Ocak 2015 öğlene kadar kadar ödenecek.CHP İl Yöneticisi,Belediye Yönetimi, ve işçilerin avukatı ve işçilerle yapılan protokol ile kabul edildi.

banner53
Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?