CHP itiraz etti, Ak Parti kazandı

CHP, Ardahan'a oyların yeniden sayılması için itirazda bulundu. İtiraz sonrası Ak Parti'nin haksızlığa uğradığı ortaya çıktı

CHP itiraz etti, Ak Parti kazandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ardahan Belediye Başkanlığı seçimini AK Partili Faruk Köksoy'a kaptıran CHP adayı Mete Özdemir'in İlçe Seçim Kuruluna yaptığı itiraz kazananı değiştirmedi.

Yeniden yapılan sayım sonucunda oy farklı 55'ten 75'e çıktı. Ardahan'daki toplam 45 sandıktan 25'inde yapılan incelemede, AK Partili Faruk Köksoy'a 3 bin 395 oy, seçimi kaybeden CHP dayı Mete Özdemir'e 3 bin 320 oy çıktı. İlçe Seçim Kurulu'nun kararını açıklayan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, CHP'nin itirazını doğal bulduklarını belirtti. İkinci kez Belediye Başkanı seçilen Faruk Köksoy, şunları söyledi:

"'CHP'nin ilçe seçim kuruluna itirazı ve itirazın kurul tarafından değerlendirilmesi, iptal edilen ve geçersiz sayılan oylar üzerinde yapılmış olup, pusulalar açılarak her iki partinin gözlemcileri nezaretinde ilçe seçim kurulu başkanlığında sayım yapılmıştır. İtiraz en doğal haklarıdır. Zaten 48 saatlik bir itiraz süresi olduğundan biz bunu hoşgörüyle karşılıyoruz. Ancak bu konuda verilen 'oylarımız çalındı' yolunda Ardahanlıları huzursuz eden beyanatı da şiddetle kınıyorum"diye konuştu.

Ak Parti Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar da yaptığı açıklamada, "Seçim bir demokrasi yarışıdır. Biz demokrasiye inanan bir camiayız, bir partiyiz. Bundan dolayı bizim itiraza karşı hiçbir şekilde bir tepkimiz olamaz. AK Parti itirazda oy farkını arttırmıştır. Sonucun Ardahan'a hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

MHP DE İTİRAZ ETTİ, AK PARTİ KAZANDI

Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde de, MHP’nin İlçe Seçim Kuruluna itirazı sonucunda AK Parti'nin 13 olan belediye meclis üyesi sayısının, 14'e yükseldiği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2014, 11:12
banner53
YORUM EKLE

banner39