CHP, Üsküdar ve K.Çekmece'de seçim iptali istedi

Üsküdar ve Küçükçekmece'de seçimi kaybeden CHP, ilçe seçim kurullarının itirazları reddetmesinden sonra seçimin iptali için başvuruda bulundu

CHP, Üsküdar ve K.Çekmece'de seçim iptali istedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP, Küçükçekmece'de yapılan seçimin iptali için YSK'ya, Üsküdar'da yapılan seçimin iptali için de İstanbul İl Seçim Kurulu'na başvurdu.

CHP Küçükçekmece İlçe Baykanı Dursun Zengin, aday gösterdikleri Göksel Gümüşdağ'ın seçimi kaybetmesi sonrası İlçe Seçim Kurulu'na başvurarak itirazda bulunmuştu. Zengin'in 19 bin oyun iptaline yönelik kararına yaptığı itiraz reddedilmişti. İtirazı ilçe bazında reddedilen Zengin, bu kez İstanbul İl Seçim Kurulu'na başvurdu. İstanbul İl Seçim Kurulu da Zengin'in bu talebini reddetti. Bugün İstanbul İl Seçim Kurulu'na gelen Dursun Zengin, bu kez Yüksek Seçim Kurulu (YSK) nezdinde itirazda bulundu.

YSK'ya gönderilmek üzere İstanbul İl Seçim Kurulu'na dilekçe veren Zengin, Küçükçekmece'de 30 Mart tarihinde yapılan yerel seçimin iptalini, bu isteğinin kabul görmemesi durumunda da oyların yeniden sayılmasını istedi.

ÜSKÜDAR İTİRAZLARI REDDEDİLMİŞTİ

Öte yandan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ile İstanbul İl Seçim Kurulu'na gelen CHP Üsküdar Belediyesi Başkan Adayı İhsan Özkes de Üsküdar 2'inci ve 3'üncü İlçe Seçim Kurulu'nca itirazlarının reddedilmesi üzerine İstanbul İl Seçim Kurulu'na itirazda bulundular.

İtirazların ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde açıklama yapan CHP Üsküdar Belediye Başkan adayı İhsan Özkes, "Daha önceden Üsküdar 1. İlçe Seçim Kurulu itirazımızı reddetmişti. Onunla ilgili itirazımızı İstanbul İl Seçim Kurulu'na vermiştik. Dün de 2. ve 3. ilçe seçim kurulları itirazlarımızı reddetti. Biraz önce bu konula alakalı 2. ve 3. seçim kurullarının itirazımı ret üzerine il seçim kuruluna itirazımızı verdik" dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2014, 09:28
banner53
YORUM EKLE

banner39