banner39

CHP'li iki belediyeden yine ağaç kesimi

CHP'li Eskişehir ve Tekirdağ belediyeleri alışveriş merkezi ve yol genişletme için ağaç kıyımı yaptı

Yurt Haberleri 23.12.2014, 18:56 24.12.2014, 09:48
CHP'li iki belediyeden yine ağaç kesimi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yalova'nın ardından CHP'li Tekirdağ Şarköy Belediyesi ile Eskişehir Büyükşehir Belediyesi de ağaç katliamı yaptı. Şarköy'de ağaçlar kesildi, Eskişehir'de ise özensizce sökülen ağaçların kökleri toprağa gömülü kaldı.

A Haber'de yer alan bilgilere göre; Tekirdağ'da CHP'li belediye bir alışveriş merkezinin önünün genişletilmesi için asırlık çınar ağaçlarının kesilmesine izin verdi. CHP'li belediyenin ağaçları kesmek yerine başka bir yere neden taşımadığı merak konusu oldu.

ESKİŞEHİR'DE DE KESİLDİ

CHP'li belediyenin ağaç kıyımı yaptığı başka bir noktaysa Eskişehir. İddiaya göre ağaçlar kökünden sökülüp başka bir noktaya taşınacaktı. Ancak yaşlı ağaçları kökünden çıkaramayan belediye ağaçları kesti.

Eskişehirliler yol genişletmek için ağaçların kesilmesine tepki gösterdi. Vatandaşlar ağaçların sökülmesiyle birlikte kaldırımın daraltılmasına da tepkili.

Yorumlar (2)
Murtaza Yılmaz 8 yıl önce
Bizim değerlerimiz, gerekli olmadıkça canlılara ve bitkilere zarar vermeye izin vermiyor. Kıyametin koptuğunu görsek bile elimizdeki bir fidanın dikilmesi, karınca yuvasını dağıtmak için sultana izin verilmemesi güzel örnekler.. Bu konuda genel uygulamalar da yeniden değerlendirilmeli. Örneğin, belediyelerimiz çim ekimi için büyük kaynaklar sarfediyor. Çim, karasal iklim açısından uyumlu olmayan, sürekli sulama ile canlı kalan bir bitki. Maalesef ağaçlara sadece göz önündeyseler su veriliyor.
Murtaza Yılmaz 8 yıl önce
Kamu kurumları, yazın su sıkıntısının had safhada olduğu zamanlarda bile, bahçelerindeki çimleri şebeke suyu ile gece gündüz sulamaya devam ediyor. Belediyeler, refüjlerdeki çimleri yeşil tutmak için büyük kaynaklar sarf ediyorlar. Belki ağaçlandırma da yapıyoruz diyecekler, ancak çimlere sarf edilen bu kaynağı daha kalıcı olan ağaçlara sarf etmek, daha mantıklı değil mi? Kaldırımların, ağaçların su almalarına uygun şekilde yapılabilir. Çınar, ladin gibi güzel ağaçlar daha yaygınlaştırılabilir.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?