CHP'li vekilden ODTÜ'de oturma eylemi

Ankara'da ODTÜ arazisinden geçen yolun inşaatını durdurmaya çalışan bir gruba CHP'lilerden tam destek geldi. Olay yerine gelen CHP'li vekiller oturma eylemi başlattı

CHP'li vekilden ODTÜ'de oturma eylemi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ankara'da Ortadou Teknik Üniversitesi'ne ait bir araziden geçen yolun inşaatını durdurma girişimlerini neden olduğu gerilim sürüyor. İnşaat ekiplerinin eylemcilerin dağıtılmasından sonra işe koyulmalarını bu kez CHP'li vekiller engelledi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığını açıklayan Aylin Nazlıaka'nın da arasında bulunduğu vekillerin gelmesi ile yol çalışmaları durdu.

Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, iş makinelerinin önüne geçerek çalışmalara izin vermedi.

İlhan Cihaner, Ali Demirçalı, Candan Yücerer de inşaat yöneticileri ile tartıştı.

BELEDİYE: AĞAÇ KESME YOK

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise ODTÜ alanında çalışma yaptıkları iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirterek şunları söyledi:

"Sabah saatlerinde çalışma yapılan ekiplerimize çadır kuran eylemciler taşlarla saldırmışlar. Bunun üzerine Emniyet'e bilgi verildi. Şu anda ODTÜ arazisi içerisinde herhangi bir çalışmamız yok. Kendi yol güzergahımız üzerinde çalışıyoruz. Orada ağaç kesme diye bir şey yok. Ağaç nakil makinalarıyla başka yere dikiyoruz. Bazı gruplar işi provoke edip ortalığı karıştırmaya çalışıyorlar." 

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2013, 13:57
banner53
YORUM EKLE

banner39