banner39

CHP'li Veli Ağbaba'dan Rusya çıkışı

Milletvekillerinden birinin Rusya medyasında Türkiye aleyhinde konuşmasından sonra tepki çeken CHP'de bu kez aykırı bir ses yükseldi. CHP'li Veli Ağbaba, Putin'in açıklamalarına sert tepki gösterdi

Yurt Haberleri 26.12.2015, 09:59 26.12.2015, 09:59
CHP'li Veli Ağbaba'dan Rusya çıkışı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Putin'in açıklamalarıyla ilgili olarak 'Muhalefet de olsak bu açıklamaları kabul etmeyiz' dedi.

Ağbaba, Malatya Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey'i ziyaret etti. Burada açıklamalarda bulunan Ağbaba, Türkiye'nin son dönemlerde komşu ülkelerle sorunlar yaşadığını, son olarak buna Rusya'nın da eklendiğini söyledi.

Rusya ile olan sorunun daha fazla gerginlik olmadan çözülmesini temenni eden Ağbaba, "Türkiye'nin egemenlik hakları önemli, Türkiye egemenlik haklarını mutlaka korumalıdır. Bunu savunuyoruz. Türkiye'nin sınır ihlalinde, başka tacizlerde Türkiye mutlaka egemenliğini korumalıdır. Ancak uçak düşürüldükten sonra eğer Türkiye'nin sınırları ihlal edilmişse, 'Türkiye egemen bir devlettir bunun gereği yerine getirilmelidir' demiştik" ifadelerini kullandı.

 Putin'in son dönemde yaptığı açıklamaların kabul edilmez olduğunu vurgulayan Ağbaba, şöyle devam etti:  Hakarete varan şeyler söylüyor Rusya Devlet Başkanı Putin. Her ne kadar biz muhalefet partisi olsak da bu açıklamaları kabul etmediğimizi söylemek istiyoruz. Maalesef her zaman dik durmaya çalışan, dik durduğunu iddia eden hükümet bu konuda süt dökmüş kedi gibi ses çıkarmıyor. Rusya'nın Putin'in meydan okumalarını maalesef duymazdan geliyor. Biz Putin'in söylediklerini kınadığımızı söylemek istiyoruz. Türkiye Cumhuriyetine bu tür küfre varan şeyleri söylemesini kabul etmediğimizi söylemek istiyoruz ama hükümetin de bu konudaki tavrını bilmek istiyoruz.

Yorumlar (0)
19
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?