banner39

CHP'ye 'Postallı pasta' ile protesto

Kuruluşunun 90'ıncı yılını kutlayan CHP'nin Genel Merkezi binasının önünde "Postallı pasta" ile protesto gösterisi düzenlendi

Yurt Haberleri 10.09.2013, 09:42 10.09.2013, 09:49
CHP'ye 'Postallı pasta' ile protesto

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP, kuruluşunun 90. yılını kutlamak için çeşitli etkinlikler düzenlerken dün akşam ilginç bir protestoya muhatap oldu. Kuruluş yıldönümü için genel merkezde düzenlenen resepsiyonun başlamasına kısa bir süre kala, Dünya Demokrasi Hareketi Genel Başkanı Bayram Zilan ve beraberindeki bazı üyeler, CHP Genel Merkezi önüne üzerinde çikolatayla kaplı postal olan pasta getirdi. Pasta kısa sürede ilgi odağı olurken aynı zamanda CHP'lilerden tepki topladı. İki tane postal şeklinde yapılan pasta önünde grup tarafından basın açıklaması yapıldı.

"DARBECİLERİ ZİYARET ETTİLER"

Grup adına konuşan Genel Sekreter Tahsin Topçu, 90 yıl önce Mustafa Kemal tarafından kurulan CHP'nin milletvekillerinin bugün Mısır'a giderek darbecileri ziyaret ettiğini söyledi. Bu gibi ziyaretlerin CHP için ilk olmadığını daha önce de benzer bir ziyareti Suriye için yaptıklarını bildikleri ifade etti.

"ONTOLOJİK BİR PARADOKS"

Topçu, "Bir taraftan demokrasiyi savunarak diğer taraftan eli kana bulanmış yöneticileri ziyaret etmek, darbeleri kınayamamak, sandığa ve millet iradesine saygı duymamak, iktidar olmak için farklı sandık dışı yöntemlerden medet ummak CHP için ontolojik bir paradoksudur." dedi.

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?