Cinayet beş yıl sonra aydınlatıldı

Mersin'de 2008 yılından bu yana kayıp olan hemşirenin eşi tarafından dövülerek öldürüldüğü, cesedinin ise henüz bulunamadığı belirtildi.

Cinayet beş yıl sonra aydınlatıldı

Mersin'de 2008 yılından bu yana kayıp olan hemşirenin eşi tarafından dövülerek öldürüldüğü, cesedinin ise henüz bulunamadığı bildirildi.

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, 27 Aralık 2008'de kaybolduğu bildirilen hemşire Diba S. (45) ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, kadının eşi E.S'yi (52) takibe aldı.

E.S'nin 5 yıllık telefon ve bilgisayar kayıtlarını inceleyen polis ekipleri elde ettikleri bilgiler doğrultusunda, İstanbul Pendik'te coğrafya öğretmeni olarak görev yapan şahsı Kütahya'da gözaltına aldı.

Mersin'e getirilen zanlının ifadesinde "Eşi Diba S. ile kıskançlık yüzünden tartıştıklarını, bu sırada eşinin başına sopayla vurarak öldürdüğünü, cesedini ise ortadan kaldırmak amacıyla bir bavula koyarak hatırlamadığı bir yere attığını" söylediği belirtildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen E.S, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Diba S'nin cesedinin bulunması için ise çalışmaların sürdüğü kaydedildi.
    

Kaynak: AA

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2013, 01:41
banner53
YORUM EKLE

banner39