Cizre'de esnafa kepenk açtırılmadı

Cizre'de bir grup gösterici dün akşam esnafı dolaşarak kepenk açılmaması tehditlerinde bulundu, gündüz ise polisle çatıştı

Yurt Haberleri 18.11.2014, 16:47 18.11.2014, 17:32
Cizre'de esnafa kepenk açtırılmadı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Şırnak'ın Cizre ilçesinde dün gece esnafı dolaşan bazı kişilerin isteğiyle bugün kepenkler açılmadı.
DBP İlçe Başkanlığı'nın önünde yapılacağı söylenen yürüyüş programının ise olmadığı ortaya çıkarken, göstericiler ile polis, ilçenin bir çok noktasında çatıştı. Göstericiler, İdil yolu üzerinde bulunan Gençlik Merkezi'ni ateşe verdi.

Cizre'de dün gece esnafı dolaşan bazı kişiler bugün için DBP ilçe binası önünde yürüyüş yapılacağını ve bu nedenle kepenklerin kapatılmasını istedi. Bu nedenle bugün ilçede esnaf kepenkleri açmadı. Sadece fırın ve eczanelerin açık olduğu ilçede yürüyüş için DBP ilçe binasının önünü gidenler ise böyle bir yürüyüş programının olmadığını öğrendi.

Bu arada ilçede bir çok noktada yollara barikat kurup bazı mahallelerde hendek kazan göstericiler ile polisler arasında çatışmalar çıktı. Göstericiler İdil yolu üzerinde bulunan kaymakamlığa bağlı Gençlik Merkezini de molotof kokteyli atarak ataşe verdi. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. İlçenin bir çok noktasında polis ile göstericiler arasındaki kovalamacalar devam ediyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?