banner39

Cizre'de yeniden silah sesleri

Hendek ve barikatlar nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edilen Cizre ve Silopi'de dün gece sessizlik vardı. Cizre'de bugün öğleden sonra silah sesleri yankılandı. PKK'lılar güvenlik güçlerine ateş açtı, çatışma çıktı.

Yurt Haberleri 15.12.2015, 16:20 15.12.2015, 16:24
Cizre'de yeniden silah sesleri

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçelerinde hendek ve barikatlar nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasağından sonra başlayan sessizlik bugün yerini çatışmalara bıraktı. 

Cizre ilçesinde dün gece saat 23.00’da ilan edilen sokağa çıkma yasağına rağmen herhangi bir olay görülmedi; ancak bugün saat 13.00'dan itibaren silah sesleri yankılanmaya başladı. Yafes Mahallesi’nde operasyon yapan güvenlik güçlerine buradaki PKK’lılar tarafından ateş açıldı. Güvenlik güçlerinin de karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı ve mahalleden patlama ve silah sesleri yankılandı.
 
Şırnak’taki Şerafettin Elçi Havalimanı’na askeri kargo uçakları gelen Özel Harekat polisleri ve askerler, sıkı güvenlik önlemleri altında Cizre ve Silopi’ye sevk edildi.

SİLOPİ’DE SESSİZLİK HAKİM
 
Silopi İlçesi’nde dün saat 23.00’dan itibaren uygulanmaya başlanan sokağa çıkma yasağı ile birlikte ilçe genelinde herhangi bir olay yaşanmadı. Sessizliğin hakim olduğu ilçe genelinde, vatandaşların evlerine kapanmasıyla, cadde ve sokaklar da boşaldı.
 
İlçe merkezinden geçen İpek Yolu da uygulanan yasak kapsamında trafiğe kapatılırken, Silopi’ye 15 kilometre uzaklıkta bulunan habur Sınır Kapısı da tüm giriş-çıkışlara durduruldu. Yetkililer yasağın devam edeceği süre zarfında herhangi bir yolcu, ticari ve yük taşıma araçlarının da giriş-çıkış yapamayacağını açıkladı.
 

banner53
Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?