banner39

Çukurova'daki ilginç eyleme polis müdahalesi

Çukurova Üniversitesi'nde bir fakültenin başka bir fakültenin arazisini kulmanmasından kaynaklanan eyleme polis müdahale etti

Yurt Haberleri 05.04.2012, 14:58 05.04.2012, 14:58
Çukurova'daki ilginç eyleme polis müdahalesi

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından narenciye araştırma ve gen bahçesi olarak kullanılan arazide, yeni kurulan Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin çalışma yapmasına tepki gösteren öğretim üyeleri ile polis arasında arbede yaşandı.

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alper Akınoğlu'nun da aralarında bulunduğu öğretim görevlileri ve öğrenciler, narenciye gen bahçesinde çalışma yapmak üzere getirilen iş makinelerinin önüne geçti.

Rektör Alper Akınoğlu, Güvenlik Şube Müdürü Erhan Yıldırım ile tartıştı. Rektörün, polisin haksızlık yaptığını söylemesi üzerine konuşan Güvenlik Şube Müdürü Erhan Yıldırım kendilerine böyle bir emir geldiğini ve araçların önünün açılmaması durumunda müdahale edeceklerini söyledi.

Bu tartışmanın üzerine öğretim üyeleri ve öğrenciler çekilmeyince çevik kuvvet ekipleri müdahale etti. İş makinelerinin bahçeye girmemesi için mücadele eden öğretim üyeleri ve öğrenciler çevik kuvvet ekipleri tarafından yaka paça olay yerinden uzaklaştırıldı.

Çevik kuvvet ekipleri öğretim üyeleri ve öğrencilerin arasından bir koridor oluşturarak iş makinelerinin gen bahçesine girmesini sağladı. Bazı öğretim görevlileri yaşanan arbede sırasında polisler tarafından tartaklandığını iddia etti. Polisin oluşturduğu güvenlik kordonundan sonra gen bahçesine giren iş makineleri çalışmalarına başladı.

 

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?