banner39

Dağlıca'da PKK'ya hava operasyonu

PKK'nın Dağlıca'daki hedefleri savaş jetleri tarafından vuruldu. Erzurum'da ise bir PKK'lı silahlarıyla birlikte yakalandı

Yurt Haberleri 20.10.2015, 15:53 20.10.2015, 16:01
Dağlıca'da PKK'ya hava operasyonu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde PKK'ya ait barınak, mağara ve silah mevzilerinin düzenlenen hava harekatı ile imha edildiğini açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın web sayfasında bulunan 'Yurt İçi Önemli Olaylar' bölümünde yapılan açıklamaya göre, Dağlıca'daki PKK hedefleri savaş jetleri tarafından vuruldu.

Açıklamada, önemli yurtiçi olaylarla ilgili şunları söylendi:

-Erzurum / Şenkaya’da yapılan operasyonda; Bölücü Terör Örgütü mensubu bir terörist, bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği, iki adet tabanca, iki adet el bombası, 150 adet tabanca fişeği ile yakalanmıştır.

- Siirt / Pervari’de, iki adet Mauser piyade tüfeği, 105 adet 7,92 mm çapında Mauser fişeği, çok sayıda muhtelif yaşam ve gıda malzemesi ele geçirilmiştir.

- Elazığ / Karakoçan’da, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce önceden yola döşenen bir adet El Yapımı Patlayıcı bulunarak imha edilmiştir.

- Tunceli / Pülümür’de yapılan operasyonda, beton mevzii içerisinde; beş kilogram amonyum nitrat, 300 gram patlayıcı madde, 2,5 litre benzin, iki adet reflektör ele geçirilmiş ve yerinde imha edilmiştir.

- Hakkari / Dağlıca, bölgesinde tespit edilen Bölücü Terör Örgütüne ait barınak, mağara ve silah mevzileri düzenlenen hava harekatı ile imha edilmiştir.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?