banner39

Dargeçit'te sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Barikat ve hendek operasyonları nedeniyle 19 gündür çöplerin toplanmadığı Dargeçit'te pis kokular yayılmaya başladı. Sokağa çıkma yasağının bu akşam 18,00'da sona erdi

Yurt Haberleri 29.12.2015, 15:08 30.12.2015, 09:24
Dargeçit'te sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mardin'in Dargeçit ilçesinde uygulanan sokağa çıkma yasağının saat 18.00 itibarıyla kaldırıldı.

Dargeçit Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçede meydana gelen terör olayları nedeniyle vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, bozulan huzur ve asayiş ortamının yeniden tesis edilebilmesi için 11 Aralık'ta sokağa çıkma yasağı ilan edildiği anımsatıldı.

Açıklamada, "Tepebaşı, Bahçebaşı, Saray ve Safa Mahallesinde sivil vatandaşlarımızın zarar görmemesi amacıyla ilan edilen sokağa çıkma yasağı bugün saat 18.00'den itibaren kaldırılacaktır" denildi.

SALGIN HASTALIK RİSKİ

İlçede 19 günden beri sokağa çıkma yasağı ve şiddetli çatışmalar sürüyor.

Dargeçit’te trafo ve depolar çatışmalardan zarar gördüğü için bazı mahallelere elektrik ve su verilemiyor.

Çatışmalar nedeniyle ilçede temel gıda ihtiyaçları tükenirken, çöpler toplanmadığı için ilçede yoğun bir koku oluştu. Salgın hastalık riski yaşanırken, bebek maması, bebek bezi, süt şu anda ilçenin en temel ihtiyaçlarını oluşturuyor.

Şu ana kadar 6 bin kişinin ilçeden göç ettiği tahmin edilirken, okulların tamamının kapalı olduğu ilçede 8 bin 468 öğrenci eğitim hakkından mahrum kalıyor.

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?