Denizde fırtına alarmı: İDO seferleri iptal

Marmara'da fırtına alarmı verildi. İDO birçok seferini iptal etti. Balıkesir'de fırtına nedeniyle bir kişi hayatını kaybetti

Yurt Haberleri 03.12.2012, 09:44 03.12.2012, 14:31
Denizde fırtına alarmı: İDO seferleri iptal

Meteorolojinin verilerine göre Marmara'nın batısı ve kıyı Ege ile Batı Karadeniz'de fırtına bekleniyor.

Kötü hava koşulları nedeniyle İDO seferlerinin tamamı neredeyse iptal edildi. Balıkesir'de ise kuvvetli yağış nedeniyle bir kadın sele kapılarak hayatını kaybetti.

Kötü hava koşulları nedeniyle bazı İDO seferleri iptal edildi.

İşte iptal edilen seferler.

Bakırköy - Yenikapı - Kadiköy - Bostancı Hattı
Bostancı - Kabataş Hattı
Boğaz Hattı
Avcılar Seferleri
Maltepe Seferleri

BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Edremit Körfezi'nde etkili olan kuvvetli yağış nedeniyle oluşan sele kapılan bir kadın öldü. Balıkesir'in bazı ilçeleri gece boyunca kuvvetli yağışın etkisinde kaldı. Özellikle Edremit Körfezi'ndeki yağışlar, büyük çaplı hasarlara ve can kaybına  yol açtı.

Yağışla oluşan sel yüzünden Burhaniye'de birçok evi su bastı. Öğretmenler Mahallesi'nde oturan Kadriye Çakır (73), bahçe duvarının yıkılması üzerine  evinden çıkınca, sele kapıldı.

Uzun süre aranan Çakır'ın, aynı mahallede ağaca takılmış şekilde cesedi  bulundu. Arama çalışmalarını Burhaniye Kaymakamı Ali Uslanmaz ve Belediye Başkanı  Fikret Akova da yakından takip etti.

SEL SULARI BİRÇOK YERİ BASTI

Yağış nedeniyle, Edremit'in birçok mahallesi su baskınlarıyla karşı  karşıya kaldı. Çok sayıda ev ve iş yerini su bastı, cadde ve sokaklar adeta göle  döndü.

Birçok sürücü de yağış nedeniyle zor anlar yaşadı.

 

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?