banner39

Deprem kabusu Türkiye'yi dolaşıyor

Dün Türkiye'nin 4 farklı ilinde büyüklükleri 4'ün üzerinde 4 ayrı deprem meydana geldi. Can kaybının yaşanmadığı depremler, kısa süreli paniklere yol açtı.

Yurt Haberleri 05.04.2012, 08:03 05.04.2012, 08:03
Deprem kabusu Türkiye'yi dolaşıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Van’da 4.6 büyüklüğünde orta şiddetli deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden alınan bilgiye göre, saat 12.41’de merkez üssü Van’a bağlı Çakırbey köyü olan orta şiddetli depremin büyüklüğü 4.6 olarak ölçüldü.

Van’da meydana gelen 4.6 büyüklüğündeki depremde can ve mal kaybı olmadığı bildirildi. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yetkilileri, saat 12.41’de merkez üssü merkeze bağlı Çakırbey köyü olan orta şiddetli depremin can ve mal kaybına yol açmadığını belirtti.
Yetkililer, depremin çevre köylerde ve Erciş’te kısa süreli paniğe neden olduğunu kaydetti.

Kilis’te 4.2 büyüklüğünde hafif şiddetli deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden alınan bilgiye göre, merkez üssü Kilis’in Musabeyli ilçesine bağlı Sabanlı köyü olan ve saat 14.05’te gerçekleşen depremin büyüklüğü 4.2 olarak ölçüldü.

BİNGÖL’ün Karlıova İlçesi’nde Richter ölçeğine göre 4.3 büyüklüğünde deprem oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü, depremin saat 17.18’de meydana geeldiğini bildirdi. Yerin 5 kilometre derinliğinde kaydedilen depremin merkez üssü Karlıova İlçesi olarak açıklandı. Deprem, ilçede kısa süreli korkuya neden oldu.

DENİZLİ’nin Çal İlçesi’nde Richter ölçeğine göre 4.3 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü depremin bugün saat 03.33’te kaydedildiğini ve merkez üssünün Çal İlçesi’ne bağlı Belevi Beldesi olduğunu açıkladı. Yerin 8.8 kilometre derinliğindeki sarsıntı çevre il ve ilçelerde de hissedildi. Depemde ilk belirlemelere göre önemli hasar olmadı.

banner53
Yorumlar (0)
20
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?