banner39

Devlet, vurduğu anne için üzgünmüş

İki çocuğu ve babasıyla birlikte Suriye'den Türkiye'ye geçmek isterken sınırda açılan ateş sonucu ölen anne için Şırnak Valiliği'nden "üzgünüz" açıklaması geldi

Yurt Haberleri 20.05.2014, 15:12 20.05.2014, 15:12
Devlet, vurduğu anne için üzgünmüş

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye’nin kuzeyinden çocuklarıyla birlikte Türkiye’ye geçmeye çalışan Sada Derviş, askerlerin açtığı ateş sonucu hayatını kaybetti. Şırnak Valisi Hasan İpek "Olayın geçtiği yerde bir yanlış anlaşılma oldu. O anlamda da gerçekten üzüntülerimizi belirtmek istiyoruz." dedi.

Babası ve iki çocuğuyla birlikte mayın tarlasından geçerek Türkiye’ye girmeye çalışan ancak askerler tarafından açılan ateş sonucu hayatını kaybeden Sara Derviş'in cenazesi tel örgülerden geçilerek Suriye’deki yakınlarına ulaştırıldı. Derviş, Suriye’nin Derik kasabasında toprağa verildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Şırnak Valisi Hasan İpek, askeri savcılığın gerekli çalışmaları yürüttüğünü belirterek, "Gerçekten üzücü bir olay. Biz Suriye’den gelen Suriye vatandaşı insanların Türkiye’ye girişlerinde Türkiye Cumhuriyeti hükümeti olarak misafir muamelesi yapıyoruz. Ancak olayın yaşandığı yerde yanlış bir anlaşılma oldu. Olayın ne olduğunu tam olarak biz de bilmiyoruz. Keşke öyle bir sonuç olmasaydı. O anlamda da gerçekten üzüntülerimizi belirtmek istiyoruz" dedi.

banner53
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?