banner39

Devletten umudunu kesen 'gazi' Kore'ye başvuracak

'Kore Gazisi' 90 yaşındaki Abdullah Burgaz, devletten talep ettiği akülü tekerleği alamadı. Burgaz, Güney Kore'ye müracaat edeceğini söyledi

Yurt Haberleri 03.02.2015, 17:47 03.02.2015, 17:47
Devletten umudunu kesen 'gazi' Kore'ye başvuracak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Van'ın Başkale İlçesi'nde oturan Kore gazisi 90 yaşındaki Kore Gazisi Abdullah Burgaz, yaşlılığı nedeniyle yürüyemez hale gelince devletten akülü tekerlekli sandelye talep etti. Ancak, başvurduğu her kapı yüzüne kapanınca Burgaz, bundan sonra Kore'den yardım isteyeceğini söyledi.

Başkale'nin Tepebaşı Mahallesi'nde tek başına oturan Kore Gazisi Abdullah Burgaz, yaşı ilerleyince yürüyemez hale geldi. Koltuk değnekleriyle yürüyen ve nefes darlığı çeken Burgaz, kimsenin kendisine bakmadığını belirterek devletten yardım istedi. Torunlarının yardımıyla güçlükle yerden kalkabildiğini belirten Burgaz, daha rahat hareket edebilmek için yetkili kurumlardan akülü bir tekerlekli sandelye istedi. Ancak çaldığı her kapının yüzüne kapandığını söyleyen Burgaz, şöyle dedi:

"Bu araç için defalarca dilekçe verdim. Tek odalı bir yerde yaşıyorum. 500 TL yaşlılık maaşı alıyorum. Çocuklarım bana bakmıyor. Devlet sahip çıkmıyor. Kore devletinden yardım istiyorum. Bari uğruna savaştığım Kore bana yardım etsin. Ben de evden çıkıp gezmek, camiye gitmek ve resmi programlara katılmak istiyorum."

banner53
Yorumlar (0)
13
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?