banner39

DİSK 'Taksim' dedi, vapur seferleri iptal

DİSK, 1 Mayıs kutlamalarını izin çıkmamasına rağmen Taksim Meydanı'nda kutlayacağını açıkladı. İstanbul Valiliği ise Taksim'e çıkan yollarla bağlantısı olan vapurların seferlerini iptal etti

Yurt Haberleri 30.04.2014, 11:46 30.04.2014, 18:25
DİSK 'Taksim' dedi, vapur seferleri iptal

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB'nin oluşturduğu 1 Mayıs Komitesi, yarın Taksim Meydanı'na çıkmaya çalışacağını açıkladı. Valilik tarafından izin verilmemesine tepki gösteren sendikalar, "Akıl dışı hukuk dışı yasağa karşı biz Taksim'deyiz." dedi.

VAPUR SEFERLERİ İPTAL

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ise, 1 Mayıs nedeniyle Karaköy, Eminönü, Sirkeci ve Beşiktaş iskelelerinin kapatılacağını, Marmaray ve Kartal-Kadıköy metrosunun çalışacağını söyledi.
    
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 1 Mayıs ile ilgili gerçekleştirilecek kısıtlamalara ilişkin açıklamada bulundu.

İşte o açıklamadan öne çıkanlar şöyle: Marmaray çalışacak. Herhangi bir kısıtlama yok. Kartal-Kadıköy metrosu çalışacak. Beylikdüzü Topkapı Metrobüs hattı çalışacak. Ana arterlerin ulaşımı ile ilgili çok ciddi rahatlamalar da sağladık getirdiğimiz kısıtlamalarla birlikte. Deniz otobüsleri ile ulaşım sağlanacak. Karaköy, Eminönü, Sirkeci ve Beşiktaş iskelelerini kapattık. Ama bunu dışında bütün seferler devam edecektir. Yenikapı’ya giriş noktasında verdiğimiz çok ciddi destek var. Elimizde istihbari bilgiler var. Şu anda bunları paylaşabilmem mümkün değil. Emniyet güçlerimizin geçenlerde yaptığı operasyonda 2 adet kalaşnikof ele geçirildi. Uzun namlulu silahlarla ilgili bir tehdit var. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak zorundayız.

METRONUN BİR KISMI VE FÜNİKÜLER HAT DA ÇALIŞMAYACAK

Taksim-Hacıosman Metrosu'nun Yenikapı-Şişhane-Taksim ve Levent Taksim istasyonlarının yarın çalışmayacağı belirtiliyor. Yarın sabah saat 6 itibarıyla Kabataş-Taksim Füniküler hattı da devre dışı kalacak.

Bağcılar-Kabataş Tramvay hattında da son durağın Topkapı olacağı belirtiliyor. Ama bu konuda şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmadı

Yorumlar (0)
29
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?