Diyarbakır ve Hakkari'de 10 PKK'lı öldürüldü

Diyarbakır ve Hakkari'de son iki gün içinde yapılan operasyonlarda 10 PKK'lı öldürüldü

Yurt Haberleri 05.10.2015, 16:24 05.10.2015, 16:43
Diyarbakır ve Hakkari'de 10 PKK'lı öldürüldü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hakkâri'nin Şemdinli ilçesinde kamu kurumları ile emniyete ve askeri birliğe saldırı düzenleyen PKK'lılardan 7'si öldürüldü. Yüksekova'da da bir PKK'lı öldürüldü.

Güvenlik güçlerinin karşılık vermesiyle çıkan çatışma sırasında; 5 kişinin ilçe merkezinde, 2 kişinin de Şapatan bölgesinde ölü ele geçirildiği bildirildi. Çatışma devam ederken, ilçede elektrikler kesildi.

Yüksekova ilçesinde düzenen operasyonda ise bir doçka mevzisi imha edilirken, bir PKK'lı da öldürüldü.

DİYARBAKIR'DA 2 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ

Diyarbakır merkez Kayapınar İlçesi'nde bulunan Dr. Sıtkı Göral Caddesi ile Bağlar İlçesi'ndeki Medine Bulvarı'nda PKK mensupları bazı sokak girişlerine hendek kazdı.  

Hendekleri kapatmaya giden polis ekiplerine, PKK tarafından ateş açılması üzerine çatışma çıktı. İki ayrı noktada çıkan çatışmada PKK'lı Rezan Kaya ve Ömer Koç vurularak öldürüldü.

BAKAN ALTINOK: 2 BİNİN ÜZERİNDE

İçişleri Bakanı Selami Altınok, 22 Temmuz'dan bu yana "2 bin 483 terör olayının meydana geldiğini, buna karşı jandarma, emniyet ve silahlı kuvvetlerin Türkiye'de 4 bin 328 operasyon düzenlediğini, operasyonlarda 2 binin üzerinde PKK'lının öldürüldüğünü" açıkladı.

Bakanı Altınok, PKK'nın "şehitlik" dediği yerleri kendi gayretleriyle yapamayacağını, bunların kamu desteği, yerel yönetim desteği alınarak yapıldığını belirterek, "Tamamını yıktık. Bundan sonra kalanlar varsa onları da yıkmaya devam edeceğiz. Sözde şehitlik ve mezarlık dedikleri alanların etrafındaki binalardan 35 tane kaleşnikof aldık. Kaleşnikoflara namaz kıldırmıyorlar" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?