banner39

Diyarbakır'da bomba düzeneği ve molotof ele geçirildi

Diyarbakır'da bir eve düzenlenen operasyonda çok sayıda molotof kokteyli ve patlayıcı düzeneği bulundu

Yurt Haberleri 27.02.2015, 15:22 27.02.2015, 15:22
Diyarbakır'da bomba düzeneği ve molotof ele geçirildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır'da bir ihbar üzerine bir evde arama yapan polisler, 11 molotof kokteyli, amonyum nitratla hazırlanmış bomba düzeneği, tahrip gücünü arttırmak amacıyla kullanılacak 21 av tüfeği fişeği ve çok sayıda çivi ele geçirdi.

Diyarbakır Valiliği, PKK mensupları tarafından kullanılmak üzere şehir merkezinde patlayıcı madde ve ateşli silah bulundurdukları yönünde gelen bir ihbarla ilgili başlatılan çalışmalar kapsamında Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin merkez Kayapınar İlçesi'nde müstakil ikamet bahçesinde arama yaptığını açıkladı.

Açıklamada, şöyle denildi:

"Yapılan aramada; 11 molotof kokteyli ve tahrip gücünü artırmak amacıyla 21 av tüfeği fişeği, çok sayıda çivi ve amonyum nitrat ile güçlendirilerek hazırlanmış bomba düzeneği ele geçirilmiştir. Uzman ekipler tarafından bomba düzeneğine müdahale edilerek etkisiz hale getirilmiş ve konu ile ilgili ayrıntılı soruşturma başlatılmıştır. Terör örgütünün eylem faaliyetlerinin deşifre edilmesine ve engellemesine yönelik çalışmalar aralıksız ve kararlı bir biçimde, vatandaşlarımızın güvenliği için tüm devlet kurum ve kuruluşları ile işbirliği içerisinde sürdürülmeye devam edecektir."

Yorumlar (0)
28
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?