banner39

Diyarbakır'da gergin gece; polise ve Milli Eğitim'e saldırı

Diyarbakır'da polise el yapımı patlayıcılarla saldırı düzenlendi, Milli Eğitim Müdürlüğü'ne el yapımı patlayıcı atıldı.

Yurt Haberleri 10.02.2015, 23:41 11.02.2015, 08:37
Diyarbakır'da gergin gece; polise ve Milli Eğitim'e saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır'ın Sur ve Yenişehir ilçelerinde PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyeleri, polise el yapımı patlayıcılarla saldırı düzenledi. Örgüt üyeleri, Bağlar ilçesinden geçen Mardin yolunu çift taraflı trafiğe kapatarak kimlik kontrolü yaptı.

Alınan bilgiye göre PKK'nın gençlik ve asayiş birimi olduğu belirtilen YDG-H üyeleri, akşam saatlerinde birçok yerde sokak ve caddelere çıkarak yolları kapattı, polise patlayıcılarla saldırı düzenledi.

Sosyal medya hesapları üzerinden 15 Şubat sebebiyle eylem çağrısında bulunan örgüt üyeleri, Sur ilçesinin ara sokaklarında silahlı yürüyüş yaptı. Mardinkapı ve Dört Ayaklı Minare Sokağı'nda da polise el yapımı patlayıcı ve molotof bombalarıyla saldırı düzenleyen gruba, polis müdahale etti. Yapılan müdahaleden sonra çok sayıda molotof ve el yapımı patlayıcının ele geçirildiği öğrenildi.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NE BOMBA ATILDI

Yenişehir ilçesinde bulunan Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü'ne el yapımı patlayıcı atan grupların daha sonra sloganlar atarak bölgeden uzaklaştığı bildirildi. Bu olaydan kısa süre sonra ise bir grubun örgüt lehine sloganlar atarak valilik binası arkasından yürüdüğü bilgisi üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. PKK yanlısı grubun, Öcalan ve PKK lehine sloganlar atarak Sur ilçesi istikametine gittiği belirtildi.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?