Diyarbakır'da iki belediye otobüsü kurşunladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne ait iki otobüs içinde yolcular varken kurşunlandı. Olaylda ölen ve yaralanan olmadığı bildirildi.

Diyarbakır'da iki belediye otobüsü kurşunladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, iki yolcu otobüsünün Elazığ Caddesi Muhabere Kavşağı'nda kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kurşunlandığını açıkladı. Yolcuların da içinde bulunduğu sırada yapıldığı belirtilen saldırıda, ölen ve yaralanan olmadığı bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamada şu bulgilere yer verildi: "Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı'na ait 21 FD 737 (körüklü) ve 21 BF 734 plakalı iki yolcu otobüsü, bugün saat 16.00 sıralarında Yenişehir ilçesi Elazığ Caddesi Muhabere Kavşağı'nda (Ofis Kavşağı) kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kurşunlandı.

Körüklü otobüse iki, doğalgazlı otobüse ise bir kurşun isabet ederken, yolcuların bulunduğu iki otobüste de ölen ve yaralanan olmadı, her iki otobüste de maddi hasar meydana geldi. Olay yerine gelen polis ekipleri tarafından yapılan incelemenin ardından otobüsler belediye garajına çekildi, otobüs şoförleri ise ifadeleri alınmak üzere Yenişehir Karakolu'na götürüldü."

'GEREKLİ İNCELEME YAPILIYOR'

Olay yerinde bir açıklama yapan Ulaşım Daire Başkanı Hikmet Altuğ, bugün saat 16.00 civarında toplu taşıma hizmeti veren ve rutin seferlerini yapan iki belediye otobüsüne Muhabere Kavşağı'nda hangi yönden geldiğini bilmedikleri üç merminin isabet ettiğini belirterek şunları söyledi:  

"Bir aracımız Dağkapı'dan Seyrantepe'ye giderken ışıklarda durduğu zaman, bir aracımız ise Seyrantepe'den Dağkapı'ya doğru hareket halindeyken silahlı saldırıya uğramış. Nedenini bilmiyoruz, nereden geldiğini bilmiyoruz. İki aracımızın camlarında kırık var, ancak araçlarımızda seyahat eden herhangi bir yolcumuzun yaralanmaması bizi sevindiren bir olaydır. Bu olayı emniyet birimlerine bildirdik, gerekli inceleme yapılıyor. Bunun sonucu hakkında basına gerekli açıklamayı yapacağız."

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2016, 08:19
banner53
YORUM EKLE

banner39