Diyarbakır'da otellerde boş yer kalmadı

Hafta sonu Diyarbakır'da yapılacak "Erdoğan-Barzani buluşması" öncesi kentte boş otel odası kalmadı. En çok talep Kuzey Irak'tan...

Diyarbakır'da otellerde boş yer kalmadı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hafta sonu Diyarbakır'a yapacağı ve Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ile görüşeği ziyaret nedeniyle son hazırlıklar yapılıyor.

Diyarbakır'daki 1900 yatak kapasiteli oteller tamamen dolarken, resmi kurumların misafirhanelerinde de yer kalmadı.

Diyarbakır, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ile bir araya geleceği, ünlü Kürt sanatçı Şivan Perwer'in İbrahim Tatlıses ile düet yapacağı hafta sonu hazırlıklarını sürdüüyor. Kentte otellerde yer kalmazken, Başbakan Erdoğan'ın kalacağı ve Barzani ile görüşeceği Green Park Oteli sahibi Fetullah Çizmeci, otellerinde yer kalmadığını ve iletişim halinde oldukları kentteki hiç bir otel ve misafirhanede de bu tarihi ziyaret nedeniyle yer kalmadığını söyledi.

Çizmeci, otellerinde salı gününe kadar yer olmadığını belirterek, "Diyarbakır'da işletme belgeli 980 oda ve 1900 yatak kapasitesi var. Şu anda hem belediye tesisleri hem turizm belgeli hiç bir otelde yer yoktur. Resmi kurumların misafirhanelerinde de yer kalmamıştır. Bunda sayın Mesut Barzani ile Şivan Perwer'in büylük etkisi var. Şimdiden Irak'taki misafirlerimiz Çarşamba'dan itibaren otellere giriş yapmaya başladılar. Irak'tan da cok ciddi talep var. Hem Başkanımızın hem de Barzani ile ilgili ciddi talepler oldu. Şivan Perwer'in gelmesi de çok büyük bir ses getirecektir. İnşallah Diyarbakır için güzel bir gün olur" dedi.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2013, 11:24
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
idris taş
idris taş - 7 yıl Önce

yer kalmadıysa batmana gelin :)

banner39