banner39

Diyarbakır'da patlama: İki yaralı var

Diyarbakır'da Hevsel Bahçeleri'nde meydana gelen patlamada iki kişi yaralandı

Yurt Haberleri 14.02.2014, 15:07 14.02.2014, 17:38
Diyarbakır'da patlama: İki yaralı var

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesindeki Fiskaya Semtinde bulunan Hevsel bahçeleri içerisinde henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı patlama meydana geldi.

 Olayda yüzünden ağır yaralanan iki kişi Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Çok sayıda zırhı polis aracının sevk edildiği olay yerinde, patlamanın nedeni araştırılıyor. Polis ekipleri, Hevsel bahçeleri olarak bilinen ağaçlık bölgede arama faaliyetlerini sürdürüyor.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Diyarbakır Valiliği, meydana gelen patlama ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Yenişehir ilçesi Fiskaya semtinde el yapımı bomba hazırlarken bombanın ellerinde patlaması sonucu 2 kişinin ağır yaralanması ile ilgili Diyarbakır Valiliği yazılı açıklama yaptı. Yaralıların tedavisinin sürdüğü belirtilen açıklamada, 15 Şubat öncesi ve sonrasında Diyarbakır'da güvenlik tedbirlerinin alındığı ifade edildi. Açıklamada, "Ülkemizde yapılacak olan yerel seçimlerin huzur ve güven ortamı içerisinde geçirilmesi, müessif olayların önlenmesi, seçimleri provokasyona açık hale getirebilecek tutum ve davranışların bertaraf edilmesi, bölücü terör örgütünce önem atfedilen günlerden olan 15 Şubat tarihi öncesinde ve sonrasında ilimiz genelinde, devletin ve milletin bölünmez bütünlüğünü bozmaya, güven duygusunu sarsmaya, iç ve dış itibarını zedelemeye yönelik eylemleri önlemek ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini sağlamak, mevcut huzur ve güven ortamını sürdürmek amacı ile emniyet müdürlüğümüz ve valiliğimizce emniyet tedbirleri alınmıştır. Bugün saat 12.30 sıralarında Fiskaya Caddesi Üniversite Köprüsü yakınındaki ağaçlık kısımdan 2 vatandaşımız el yapısı parça ve basınç etkili bomba hazırladıkları esnada meydana gelen patlama neticesinde çeşitli yerlerinden yaralanmış, şahıslar süratle tedavileri yapılmak üzere Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne intikal ettirilmiştir. Hala tedavileri devam etmektedir" denildi.

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?