Diyarbakır'da savaş jetleri bugün ikinci kez havalandı

Diyarbakır'da öğle saatlerinde savaş jetleri bir kez daha havalanarak güneye doğru hareket etti. Jetlerin tam olarak nereye hareket ettiği ise bilinmiyor.

Diyarbakır'da savaş jetleri bugün ikinci kez havalandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır'da bu sabah havalanan iki savaş jetlerinin ardından, az önce yeni bir hareketlilik yaşandı. Savaş jetleri bir kez daha havalanarak güneye doğru hareket etti. Jetlerin tam olarak nereye hareket ettiği ise bilinmiyor.

DÜN PKK'NIN EN STRATEJİK KAMPI VURULDU

Öte yandan dün akşam kalkan F-16'lar'ın PKK'nın en stratejik kampı Hakurk'u vurduğu belirtiliyor.
PKK'ya son üç günde üçüncü operasyonunu yapan TSK'nın hedefindeki Hakurk, örgütün en stratejik kamplarından. Jetlerin,i Hakurk'u İnsansız Hava Aracı'nın verdiği koordinatlar çerçevesinde kamptaki eğitim ve sağlık tesislerini bombaladığı öğrenildi.

İlk iki operasyonda Kuzey Irak sınır hattındaki tüm PKK kampları vurulurken Hakurk'a bombardıman yapılmamıştı. PKK'nın hem eğitim hem de lojistik üs olarak kullandığı Hakurk'a operasyon dün sabah saatlerinde başlatıldı. Batman'dan kalkan İnsansız Hava Aracı, kamp üzerinde yaptığı uçuşlarda bölgede olağandışı hareketlilik olduğunu fark etti. PKK'nın sözde silah bırakma sürecinde boşaltılacağı ifade edilen kampın, aksine yapılandırıldığı ve yeni eğitim merkezleri ile sağlık binaları inşa edildiği tespit edildi. İHA'nın yolladığı koordinatlar çerçevesinde saat 20.00 sıralarında Diyarbakır'dan kalkan 3 F-16, belirlenen hedefleri vurmaya başladı.

Edinilen bilgiye göre, operasyon kapsamında Diyarbakır 8. Ana Jet Üs Komutanlığından ilk uçak saat 19.41'de havalanırken, son uçak üsse saat 23.33'te döndü.

Toplam 9 sorti yapan uçaklar, yurtiçi ve yurtdışındaki hedefleri vurdu.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2015, 00:07
banner53
YORUM EKLE

banner39