banner39

Diyarbakır'da son dakika operasyonu

Diyarbakır'da Başbakan Erdoğan'ın mitingine saldırı düzenleme hazırlığı içinde oldukları belirlenen kişilere yönelik operasyon düzenlendi. Çok sayıda molotof kokteyli ele geçirildi

Yurt Haberleri 01.06.2011, 12:06 01.06.2011, 12:19
Diyarbakır'da son dakika operasyonu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Diyarbakır'da bugün yapılacak miting önce operasyonlar düzenlendi. Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır gezisi sırasında saldırı hazırlığı yapıldığı istihbaratını alan polis, gerçekleştirdiği operasyonda 37 adet molotofkokteyli ve molotof kokteyli yapımında kullanılan boş şişeler ele geçirdi.

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, bugün Diyarbakır'ı ziyaret edecek olan Başbakan'ın ziyaretini bahane ederek, terör örgütü üyesi kitle tarafından organize edilmesi planlanan korsan gösteriler sırasında güvenlik kuvvetlerine, araçlarına, kamu kurum ve kuruluşlarına, siyasi parti seçim irtibat büroları ile il ve ilçe binalarına yönelik molotofkokteylli, havai fişekli, el yapısı bombalı saldırı eylemleri gerçekleştirilebileceği yönünde istihbarat alındığı belirtildi.

Açıklamada, istihbarat üzerine İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüklerince çalışma başlatıldığı belirtilerek şöyle denildi:

"Çalışmalarda, 37 adet atılmaya hazır vaziyette molotof kokteyli, 52 adet molotof kokteyli yapımında kullanılmak üzere hazırlanmış ve içerisinde benzin artığı bulunan boş şişe, bol miktarda molotof kokteyli yapımında kullanılan malzeme elde edilmiştir."

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?