Diyarbakır'da Stinger füzeli kutlama

Diyarbakır'da düzenlenen 30 Ağustos kutlamalarında Stinger füzesiyle geçiş yapıldı

Diyarbakır'da Stinger füzeli kutlama

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Diyarbakır'da 30 Ağustos'un 91'inci yıldönümü dolayısıyla düzenlenen törende Stinger füzeleriyle geçit töreni yapıldı. Füzelerin geçişi sırasında Türk ordusunun savaşlarda kullandığı zırhlı ve hava savunma araçlarının özellikleri anlatıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 91'inci yıldönümü Diyarbakır'da Anıt Park'ta Atatürk büstüne çelenklerin sunulmasıyla başladı. Çelenk sunma törenine Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ni temsilen kimse katılmadı.

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç ile 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Abdullah Recep büste çelenk bıraktıktan sonra buradaki tören sona verdi. Vali Kıraç, makamında tebrikleri kabul ettikten sonra, valilik binası önünde düzenlenen kutlamalara katıldı. Buradaki kutlamalar Vali Kıraç ile Kolordu Komutanı Recep'in halkı selamlamasıyla başladı. Diyarbakır Yenişehir İlçesi Halk Oyunları ekibinin gösteriyle devam etti. Günün anlam ve öneminin belirtildiği konuşmaların ardından geçit töreni yapıldı. Törende 7. Kolordu Komutanlığına bağlı askeri birimlerin yanı sıra emniyet, jandarma ve gaziler alandan geçerek halkı selamladı. Kutlamaların sonunda ise yine 7. Kolordu Komutanlığı'na bağlı zırhlı ve hava savunma sistemlerinden oluşan araçlar geçit törenini katıldı.

Törende Stinger füzeleri ile uzun menzilli atış yapabilen büyük tankların çoğunlukta olması dikkat çekti. Bu araçların geçişi sırasında görevli askerler, özelliklerini anlattı.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2013, 14:07
banner53
YORUM EKLE

banner39