banner39

Diyarbakır'daki 'güzellik yarışması' iptal

Diyarbakır'da 7 Nisan 2013 tarihinde düzenlenmesi planlan Dünya Medeniyetler Kraliçesi (Miss Civilization Of The World) yarışması, gelen tepkiler üzerine iptal edildi

Yurt Haberleri 04.04.2013, 12:57 04.04.2013, 14:33
Diyarbakır'daki 'güzellik yarışması' iptal

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Dünya Medeniyetler Kraliçesi isimli bir yarışma, 21 ülkeden 22 genç kızın katılımıyla 7 Nisan'da Diyarbakır'da yapılacaktı. Yarışma, sivil toplum kuruluşlarının tepkisi üzerine iptal edildi. Tepkilerin, yarışmanın Kutlu Doğum Haftası'na denk gelmesinden kaynaklandığı belirtildi.

Yarışmanın organizatörü Süha Özgermi, yarışmanın iptal edilmesine üzüldüklerini dile getirerek, "İnsan, olmak istemediği yerde durmaz" dedi.

Aralarında Anadolu Gençlik Derneği, Diyanet-Sen, Diyarbakır İnsani Yardım Derneği, Eğitim-Bir-Sen ve Mustazaflar Cemiyeti'nin bulunduğu bazı sivil toplum kuruluşları yarışmanın yapılmasından rahatsızlık duyduklarını belirtmişti.

Ortak yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verilmişti:  "Son günlerde sinsi bir şekilde faaliyete geçen bazı fırsatçı mihraklar, çözüm ve barış sürecine paralellik gösterme ve destekleme süsüyle, 7 peygamber ve 541 sahabenin metfun bulunduğu, 3 peygamber makamının yer aldığı, her karış toprağı maneviyat kokan Diyarbakırımızda, provokatif bir etkinlik olarak sözde 'Dünya Medeniyetler Kraliçesi' adı altında bir 'Çirkinlik Yarışması' düzenlenmektedir."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?