Diyarbakır'daki sokağa çıkma yasağı uzatıldı

Diyarbakır'da, bugün saat 07.00'ye kadar geçerli olan sokağa çıkma yasağı uzatılırken, yasağa yeni ilçeler de eklendi. THY seferleri iptal edildi. Dicle Üniversitesi üç gün tatile girdi

Diyarbakır'daki sokağa çıkma yasağı uzatıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır'daki sokağa çıkma yasağı, Çınar, Eğil, Ergani, Dicle, Hani, Hazro, Kocaköy ve Kulp ilçeleri de dahil edilerek perşembe saat 06.00'ya kadar uzatıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince merkez Bağlar, Kayapınar, Sur, Yenişehir ilçeleri ile Bismil, Silvan ve Lice ilçelerinde ortaya çıkan şiddet eylemleri nedeniyle bozulan asayiş ve güven ortamının tekrar tesis edilmesi için saat:07.00'ye kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği anımsatıldı.

Yapılan değerlendirme sonucu sokağa çıkma yasağının Çınar, Eğil, Ergani, Dicle, Hani, Hazro, Kocaköy, Kulp ilçelerinin de dahil edilerek 9 Ekim Perşembe günü saat 06.00'ya kadar uzatıldığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Şehrimizin huzuru, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği bakımından sokağa çıkma yasağına uyulması büyük önem arz etmektedir. Güvenlik, sağlık (112 komuta kontrol, 112 Acil Sağlık İstasyonları, hastanelerde vardiye değişimleri), itfaiye, su, doğalgaz, elektrik, ulaşım idaresi çalışanları hariç diğer kamu görevlileri idari izinli olacaktır."

THY SEFERLERİ İPTAL

Bu arada Türk Hava Yolları (THY), Diyarbakır'a yapılması planlanan iki uçuşu karşılıklı iptal etti.

THY Basın Müşavirliği'nden edinilen bilgiye göre, şehirde ilan edilen sokağa çıkma yasağı nedeniyle saat 00.20 ve 07.15'teki İstanbul-Diyarbakır uçuşları yapılamadı.

DİCLE ÜNİVERSİTESİ ÜÇ GÜN TATİL

Dicle Üniversitesi yönetimi de sokağa çıkma yasağının ilan edildiği şehirde üç günlük tatile gitti.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 10:28
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35