banner39

Doğu Anadolu'da çok sayıda köy yolu kapalı

Doğu Anadolu'da hava sıcaklığı birçok şehirde sıfırın altına düşerken bölgede çok sayıda köy yolu kapandı

Yurt Haberleri 20.02.2014, 10:00 20.02.2014, 10:00
Doğu Anadolu'da çok sayıda köy yolu kapalı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 15 dereceyle Ağrı'da ölçüldü. Ardahan'da dün etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapanan 53 köy yolu, yeniden açıldı

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Sibirya yüksek basınç sisteminin etkisi altında bulunan bölgede aralıklarla soğuk hava etkili oluyor.

Gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 15, Kars'ta 10, Ardahan'da 7, Erzincan'da 5, Erzurum'da 4 ve Iğdır'da 3 derece kaydedildi.

Günün en yüksek hava sıcaklıkları ise Ağrı'da 3, Kars ve Ardahan'da 4, Erzurum'da 5, Iğdır ve Erzincan'da 14 derece tahmin ediliyor.

Kar kalınlıkları Ardahan ve Erzurum'da 4, Kars'ta 7, Ağrı'da 23, Palandöken'de 40, Cıbıltepe'de 47 ve Konaklı'da 88 santimetre ölçüldü. 

Meteoroloji yetkilileri, bölgede buzlanma ve don olayına karşı dikkatli olunması gerektiğini belirterek, pazar gününden itibaren bölgede kar yağışının etkili olacağını bildirdi.

53 KÖY YOLU ULAŞIMA AÇILDI

Ardahan'da dün etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapanan 40'ı Patnos'ta olmak üzere 53 köy yolunu yeniden ulaşıma açmak için İl Özel İdaresi ekipleri çalışma başlattı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Engin Sütçü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 53 köy yolunun tamamen açık olduğunu belirterek, "Gün boyunca 15 kişilik bir ekip ve 9 araçla çalışma sürdürdük. Başarılı bir çalışma oldu. Şu an itibarıyla bütün köy yollarımız açık" dedi.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?