banner39

Doğubayazıt- Iğdır karayolu dünden beri kapalı

PKK'nın yolu kesip bazı araçları yakması üzerine Doğubayazıt- Iğdır karayolu dünden beri tarfiğe kapalı bulunuyor...

Yurt Haberleri 21.08.2015, 11:43 21.08.2015, 11:43
Doğubayazıt- Iğdır karayolu dünden beri kapalı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi ile Iğdır karayolu arası, PKK tarafından iki aracın ateşe verilmesi nedeniyle dün öğleden sonra ulaşıma kapatıldı. Yoldan geçmek isteyenler, geceyi araçlarında geçirdi.

Bir grup PKK'lı saat 17.00 sıralarında Doğubayazıt- Iğdır karayolunu Pamuk Geçidi mevkiinde yolu kesti. PKK’lılar, yoldan geçen bir tanker ile TIR'ı durdurup şoförlerini indirdikten sonra benzin dökerek yaktı. Bazı otomobilleri de gasp eden PKK'lılar, Ağrı Dağı'na doğru otomobille kaçtı.

Olayın duyulmasının ardından karayolu, Doğubayazıt'ın çıkışındaki Yeşilkent binaları önünde güvenlik nedeniyle ulaşıma kapatıldı. Doğubayazıt yönünden gelerek Iğdır'a gitmek isteyen araçlar Karabulak Jandarma karakolu önünde durdurularak geçişlerine izin verilmedi. Yolda yaklaşık 2 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Askerin geniş güvenlik önlemi aldığı bölgede yol kapalı olunca sürücüler geceyi araçlarında geçirdi.

'MAĞDUR OLDUK'

Sebze almak için Iğdır’a gideceğini anlatan sürücülerden Mehmet Latif Kaya, "Taşlıçay’dan Iğdır’a sebze almak için gidecektim. Dün geldik yol kapalıydı, bugün geldik yol yine kapalı. Çok mağdur olduk, halen bekliyoruz" dedi.

Dün akşamdan beri beklediklerini söyleyen yolcu otobüsü şoförü Ömer Çelik ise "Arabalar yakılmış yolcularımızla birlikte burada mağdur kaldık. Ne su, ne yiyecek, ne de lavabo yok burada. Yollar gittikçe berbat oluyor ne yapacağımızı bilemiyoruz" diye konuştu.

Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?