banner39

Doğu'da karakış: Üç ilde kar tatili...

Doğu ve G.Doğu Anadolu'da kar yağışı, zor anlar yaşatıyor

Yurt Haberleri 18.12.2012, 08:14 18.12.2012, 13:55
Doğu'da karakış: Üç ilde kar tatili...

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yurdun büyük bölümünde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Gaziantep'te gece saatlerinde bastıran kar yağışı nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Elazığ 'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bir gün süre ile tatil edildi.

GAZİANTEP

Gaziantep'te akşam başlayan ve gecenin ilerleyen saatlerinde şiddetini artıran kar yağışı özellikle yüksek bölgelerde hayatı felç etti.

Aniden bastıran kar nedeniyle onlarca araç yollarda mahsur kaldı.

Araçlarına zincir bile takmaya fırsat bulamayan sürücüler saatlerce yolların açılmasını bekledi

Kar nedeniyle kapanan yollarda ilerleyemeyeceğini anlayan vatandaşlar araçlarını yol kenarlarına park etti ve yürüyerek evlerinin yolunu tuttu.

BİNGÖL

Bingöl'de yoğun kar yağışı nedeniyle birçok köy yolu ulaşıma kapanırken okullar da 3 günlük tatil edildi.

ELAZIĞI

Elazığ 'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bir gün süre ile tatil edildi.

MALATYA

Arapgir ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Arapgir Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, ilçedeki yoğun kar yağışı nedeniyle yatılı bölge okulları hariç ilköğretim ve lise okullarının bir gün süreyle tatil edildiği bildirildi.

Okulların tatil edildiği, belediye hoparlöründen yapılan anonsla vatandaşlara duyuruldu.

KARS

Kars'ta da gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 26 derece ölçüldü. Çeşmeler su sayaçları dondu, araçlar çalışmadı. Karın keyfini çıkaranlar ise yine çocuklar oldu. Doğu Anadolu'da çok sayıda köye kara yoluyla ulaşılamıyor. Tipi ve sis Van'a hava ulaşımını da engelledi.

Soğuk, en çok sokak hayvanlarını etkiliyor.

VAN

Öte yandan, Van’da geçen yıl meydana gelen depremlerde evlerini kaybeden ailelere, TOKİ tarafından yaptırılan kalıcı konutlar teslim edildi. Ev sahipleri sıcak yuvalarına kavuşurken, kiracı depremzedelerin büyük bölümü ise konteynerlerde yaşamaya devam ediyor.

 Konteyner kentlerin geçici sorumlusu Edremit Kaymakamı Mehmet Akif Celep halen konteynerlerde 42 bin 600 kişinin yaşadığını, ancak bunların kaçta kaçının kiracı olduğunu resmi olarak bilemediklerini ifade etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?