banner39

Dolandırıcıların yeni hedefi milletvekili aday adayları

Çankırı'da kendisini vali diye tanıtan bir kişinin bir aday adayını "engelliler için 20 akülü araba almak üzere" 12 bin 500 lira dolandırdığı öne sürüldü

Yurt Haberleri 11.03.2015, 15:55 11.03.2015, 15:55
Dolandırıcıların yeni hedefi milletvekili aday adayları

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Çankırı'da kendisini vali olarak tanıtan kişi tarafından 12 bin 500 lira dolandırıldığını iddia eden milletvekili aday adayı, suç duyurusunda bulundu.

Alınan bilgiye göre, Çankırı'da milletvekili aday adayı olan E.Y'yi arayan bir kişi, kendisini Çankırı Valisi olarak tanıtarak, engelliler için 20 akülü araba aldıklarını ve bunun için 12 bin 500 liraya ihtiyaçlarının olduğunu söyledi.

Bunun üzerine yardım etmeyi kabul eden E.Y, telefondaki kişinin kendisine verdiği banka hesap numarasına 12 bin 500 lira yatırdı.

Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan E.Y, İl Emniyet Müdürlüğü'ne başvurdu.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Çankırı Valiliği'nden yapılan açıklamada ise bu tür dolandırıcılıklara karşı vatandaşların dikkatli olması konusunda uyarıda bulunuldu. 

Bazı kişilerin valiliğin ismini kullanarak para topladığının belirlendiği vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Valiliğimize intikal eden bilgilerden, bazı kişilerin iş adamları ve hayırsever insanlarımızı vali, vali yardımcılarımız adına arayarak muhtaç durumda bulunan vatandaşlarımız için yardım talebinde bulundukları anlaşılmıştır. Böyle bir durumla karşılaşıldığında herhangi bir mağduriyetin oluşmaması için bu kişilere itibar edilmemesi, gerekli yasal işlemler için Valiliğimizle iletişime geçilmesi hususunda gereğini rica ederim."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?